0

بنزین ۷۰۰ تومانی ارزان تر از نرخ بین المللی است!

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

بنزین ۷۰۰ تومانی ارزان تر از نرخ بین المللی است!

مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاكید بر این كه هنوز هیچ سیاستی برای تغییر نرخ سوخت در سال آینده پیش بینی نشده، قیمت فعلی بنزین را با نرخ بین المللی آن متفاوت دانست و تصریح كرد: نرخ دوم بنزین بدون ۳۰ درصد قانون مالیات برارزش افزوده، هزینه حمل و نگهداری تعیین شده كه با قیمت بین المللی آن فاصله زیاد دارد.

فرید عامری در گفت و گو با جام جم درخصوص چگونگی تعیین نرخ فرآورده های نفتی با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بویژه نرخ بنزین گفت: تاكنون هیچ كس اعلام نكرده نرخ دوم بنزین (۷۰۰ تومان) قیمت بین المللی است، زیرا قیمت های بین المللی شناور بوده و معمولا به صورت ماهانه تعیین می شود.

وی افزود: در قانون مصوب مجلس افزودن هزینه حمل و نقل، تخلیه از كشتی در بنادر و مالیات بر ارزش افزوده نیز به نرخ فوب درخصوص فرآورده های نفتی تصریح شده، حال آن كه این هزینه ها هنوز در نرخ بنزین ۷۰۰ تومانی محاسبه نشده است.مدیرعامل شركت ملی فرآورده های نفتی به همین دلیل نرخ ۷۰۰ تومان بنزین را پایین تر از نرخ بین المللی ارزیابی كرد و گفت: چنانچه ۳۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده و هزینه حمل و نگهداری فرآورده ها به این قیمت اضافه می شد، نرخ دوم بنزین باید در هر لیتر ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان تعیین می شد.

عامری در پاسخ به این سوال كه چرا دولت در تعیین نرخ دوم بنزین شتاب بیشتری به خرج داد ولی در سایر فرآورده ها این گونه نیست، تصریح كرد: دولت با توجه به شرایطی كه داشت، نرخ فرآورده ها را تعیین كرد تا به تحقق حداقل های تعیین شده در قانون دست یابد.

وی افزود: بحث اساسی در باره نرخ دوم بنزین این بود كه این سوخت تاثیر مستقیم و زیادی در تولید صنعتی، كشاورزی یا حمل و نقل ندارد و بیشتر یك كالای مصرفی است كه در سبد مصرفی خانوار تعریف شده، براین اساس نرخ آن را به شكل ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان مشخص كرد.

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  9:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها