0

وزیر بهداشت خبر داد؛ مرگ 13 نفر به دلیل آنفلوآنزا در ایران

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

وزیر بهداشت خبر داد؛ مرگ 13 نفر به دلیل آنفلوآنزا در ایران

وزیر بهداشت از مرگ 13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا "H2LC" خبر داد و گفت: این آنفلوانزای جدید طول درمان کمتری دارد و نسبتا از خطر کمتری برخوردار است. دکتر مرضیه وحید دستجردی پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه همایش گردهمایی دست اندرکاران نظام سلامت کشور با اعلام این خبر گفت: این افراد دارای بیماریهای زمینه ای بوده اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آنفلوآنزا "H1N1 " شیوع پیدا کرده بود تاکید کرد: تعداد مبتلایان به انواع آنفولانزا کم است اما از مردم می خواهیم توصیه های بهداشتی را در این زمینه رعایت کنند. وزیر بهداشت با بیان اینکه در زمینه تولید دارو پیشرفتهای خوبی داشته ایم گفت: در حال برنامه ریزی برای تولید 12 دارو با تکنولوژی بالا هستیم و احتمالا این داروها تا دهه فجر وارد بازار می شود.

وی ادامه داد: این داروها بیشتر داروهای سرطانی، ریوی، آسم، ام اس، نازایی و چند بیماری ضعیف کننده هستند که با تولید آن 250 میلیون دلار ارز ذخیره می کنیم. همچنین حدود 40 تا 60 هزینه های دارویی با تولید این داروها کاهش می یابد. دستجردی تصریح کرد: این داروها برای تائید به معاونت غذا و دارو فرستاده شده اند تا عوارض و میزان تاثیرگذاریشان مشخص و پس از آن به بازار عرضه شوند.

وزیر بهداشت گفت: 140 دارو بیوتکنولوژیک در دنیا تولید می شود که ما در گذشته 9 دارو را تولید، 12 دارو را تا دهه فجر و در کل 30 دارو را ظرف سه سال آینده تولید می کنیم. وی با بیان اینکه از این 12 دارو سه تا چهار دارو تا بهمن ماه و باقی تا اوایل سال عرضه عمومی می شود افزود: ایران از لحاظ تولید دارو با تکنولوژی نانو در منطقه رتبه اول و مقام پنجمی آسیا را دارد که قصد داریم این جایگاه را در آسیا ارتقا دهیم.

دستجردی با اشاره به اجرای مصوبه تفکیک پزشکان به بخش دولتی و خصوصی گفت: این برنامه را ظرف مدت پنج سال اجرا می کنیم و در حال حاضر کمیته شورای سیاستگذاری در حال بررسی چگونگی این تفکیک است. همچنین شرطهای لازم را برای تامین هزینه پزشکانی که در بخش دولتی فعالیت می کنند ارائه کرده ایم.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرایی شدن هدفمندی یارانه ها و تاثیر آن بر هزینه بیمارستانها گفت: برخی از بیمارستانها با اصلاح الگوی مصرف مانند استفاده از لامپ های کم مصرف و شیرهای آب الکترونیکی تا 30 درصد هزینه حاملهای انرژی را کاهش داده اند که این اصلاح باید در تمامی بیمارستان ها اتفاق بیافتد. وی تاکید کرد: تا پایان سال تعرفه ها هیچ افزایشی ندارد و در سال آینده از بخش صرفه جویی ناشی از هدفمند شدن یارانه ها به بیمارستانها و مراکز درمانی اعتباراتی اختصاص می یابد.

دستجردی با اشاره به موفقیتهای بهداشتی پزشکی ایران گفت: براساس اهداف هزاره که سازمان بهداشت جهانی برای دنیا برنامه ریزی کرده ما به موفقیت های خوبی رسیده ایم. به طور مثال در بیماری سل و مرگ و میر زنان باردار به اهداف هزاره رسیده ایم. همچنین در خصوص کاهش مرگ و میر نوزادان به این شاخص نزدیک هستیم و در رابطه با ریشه کن کردن مالاریای "پالسی پاروم " به شاخص های جهانی نزدیک هستیم به طوری که این بیماری در کرمان ریشه کن شده است. در سیستان و بلوچستان 70 درصد کاهش یافته و در هرمزگان نیز 50 درصد کاهش داشته است و بیشترین دلیل شیوع این بیماریها ورود اتباع بیگانه به کشور بوده است.

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  8:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها