0

درخواست شركت ملی گاز برای صرفه جویی در مصرف گاز

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

درخواست شركت ملی گاز برای صرفه جویی در مصرف گاز

اعلام هدفمندی یارانه ها و افزایش قابل توجه قیمت گاز از روز بیست و هشتم آذر ماه نیز نتوانست مصرف گاز در ایران طی روزهای سرد را منطقی نماید .

به گزارش ایلنا، قیمت هر مترمكعب گاز مصرفی در بخش خانگی از حدود ۱۳ تومان به ۷۰ تومان افزایش یافته است. سرد شدن هوا دوباره مصرف گاز در ایران را با چنان افزایشی مواجه كرد كه سبب شد مقامات شركت ملی گاز مردم را به صرفه جویی فرابخوانند. بسیاری از كارشناسان بر این اعتقادند كه بالا بودن مصرف گاز در بخش خانگی جدا از شكل گیری الگوی نادرست مصرف به استاندارد نبودن وسایل گرمایشی و بالا بودن میزان مصرف در این وسایل بر می گردد.

بخاری های ایرانی به گفته بسیاری از كارشناسان راندمان بسیار پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارند. با این حال مقامات اقتصادی كشور بر این اعتقاد بودند كه بالا رفتن قیمت ها مصرف گاز را در حدود ۲۵ درصد كاهش خواهد داد.

به گفته مدیر عامل شركت ملی گاز پنجشنبه شب گذشته، مصرف گاز کل کشور از مرز ۵۳۰ میلیون متر مکعب عبور و رکورد مصرف گاز در کشور شکسته شد. اوجی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه بیش از ۲۸ استان کشور دمای زیر صفر را در شب گذشته تجربه نمودند، اما با اعمال محدودیت ۲۰ میلیون متر مکعبی به نیروگاهها، هیچگونه قطعی گاز در کشور وجود نداشته و صنایع عمده به میزان قبلی خود از گاز طبیعی استفاده کردند.

اوجی ضمن اعلام ورود موج جدید سرما به کشور در هفته آینده، از هموطنان درخواست نمودند تا با صرفه جویی بیشتر خود در مصرف گاز طبیعی، شرکت ملی گاز ایران را در امر گازرسانی به صنایع عمده و نیروگاهها یاری رسانده و از ایجاد وقفه در فعالیت آنها جلوگیری نمایند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مصرف گاز بخشهای خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده به بیش از ۴۳۰ میلیون متر مکعب رسیده است، افزود: شرکت ملی گاز ایران نیازمند همکاری بیشتر عموم هموطنان عزیز در بحث صرفه جویی است.

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  8:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها