0

بازنگری400 هزار سرفصل دانشگاهی

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

بازنگری400 هزار سرفصل دانشگاهی

مدیر کل دفتر آموزشی و تحصیلات تکمیلی وزارت‌ علوم،گفت: هم اکنون 400 هزار سرفصل در دانشگاهها تدریس می شود که لزوم بازنگری در تمام این سرفصلها ضرورت دارد.

به گزارش مهر، سعید قدیمی پنجشنبه در دومین نشست آمایش آموزش عالی در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به وضعیت هنر در آموزش عالی، گفت: وضعیت هنر در آمایش آموزش عالی نیاز به ارتقا کیفیت دارد در میان 200 هزار دانشجویی که در رشته های هنری تحصیل می کنند، 40 درصد در کاردانی، 50 درصد در کارشناسی، 6 درصد در کارشناسی ارشد و کمتر از یک درصد در مقطع دکتری درس می خوانند.

وی در ادامه ارائه گزارش خود به سرفصل های آموزش عالی اشاره کرد و گفت: هم اکنون 400 هزار سرفصل در دانشگاهها و در تمام رشته ها داریم این در حالی است لزوم بازنگری در تمام این سرفصلها ضروری است و باید تحول کمی و کیفی در آنها ایجاد کرد.

مدیر کل دفتر آموزشی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم افزود: عمر این سرفصلها تنها 5 سال است در حالیکه سالها است تغییری نکرده و باید بررسی شوند.

وی با بیان اینکه در بررسی آمایش آموزش عالی علوم انسانی بیشترین وقت را گرفت، گفت: در این حوزه 4 زیرکارگروه با 15 کمیته تشکیل شد که در آن به تعامل با شورای عالی انقلاب فرهنگی و زیر کمیته های آن نیز پرداخته شد.

قدیمی در ارتباط با کارگروه انرژی در آمایش آموزش عالی نیز اظهار داشت: با تشکیل این کارگروه وزرای نفت و انرژی نیز در آن عضو شدند

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  8:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها