0

هشت رمان؛ پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

هشت رمان؛ پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی

در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم؛

 

پیشنهادهای به نشر نوروز 99

انتشارات به‌نشر در روزهایی که کرونا فرصت تازه ای را برای مطالعه بیشتر مهیا کرده است، فهرستی از خواندنی های تازه این انتشارات را به مخاطبان کتاب معرفی می کند.

به گزارش مشرق، کتاب کالای فرهنگی و بسیار تاثیرگذار در تمامی کشورها و موجب رشد، تکامل و توسعه فرهنگی ملت ها به شمار می رود. اکنون که ویروس منحوس کرونا  فرصت خانه نشینی را فراهم کرده است به خوبی می توان از شرایط قرنطینه خانگی برای مطالعه بیش از پیش استفاده کرد. در همین راستا انتشارات آستان قدس رضوی «به‌نشر» هشت رمان جذاب و خواندنی از هشت نویسنده مطرح را در ایام نوروز ۹۹ پیشنهاد می دهد.

هشت رمان؛ پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی

فرهنگ و سیره رضوی، گفتمان انقلاب اسلامی، ادبیات دفاع مقدس، ادبیات پایداری و... در زمره هشت رمان پیشنهادی به‌نشر برای نوجوانان و عموم علاقه‌مندان به کتاب قرار دارد که مخاطبان می توانند به آسانی این آثار را در قالب طرح «کروتاب» به‌نشر از طریق سایت این انتشارات به نشانی www.behnashr.com  و یا از طریق فضای اینستاگرام به‌نشر به نشانی @behtarinhaye_nashr از عناوین آثار مطلع شده و از طریق صفحه ثبت سفارش به نشانی @behnashr_sale سفارشات خود را اعلام کرده تا در بسته بندی کاملا بهداشتی همراه با اقلام متبرک و به صورت رایگان دم در خانه تحویل بگیرند.

رمانی جذاب و عاشقانه به نام «دعبل و زلفا»
رمان جذاب و عاشقانه «دعبل و زلفا» یکی از خواندنی تر آثار به‌نشر به شمار می رود که مطالعه آن در روزهای کرونایی به شدت پیشنهاد می شود. اثری به قلم حجت الاسلام مظفر سالاری که روایتگر سرگذشت زندگی دعبل خزایی شاعر و ذاکر فضائل اهل بیت(ع) است که در زمان امامت امام رضا(ع) می زیسته؛ در این داستان آشنایی وی با  همسر سازش ناپذیرش زلفا، رویدادی عاشقانه را دل تاریخ روایت می کند.
در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم(ع) و امام رضا(ع) به صورت داستانی کنکاش شده است و نویسنده تلاش دارد بر اساس داده‌های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.
این رمان شورانگیز ۳۳۲ صفحه ای، در قطع رقعی در سایت به‌نشر برای خرید در دسترس قرار دارد.

گذر از دل تاریخ با «اوسنه گوهرشاد»
رمانک فانتزی «اوسنه گوهرشاد» نوشته سعید تشکری، در قالب مجموعه داستان‌های به هم پیوسته روایت‌گر داستانی خیالی همگام با واقعیت از واقعه قیام خونین مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی است که در جریان این رمان، گوهرشاد بیگم پایه‌گذار احداث بنای مسجد گوهرشاد حرم رضوی بعد از هزار سال به مکانی می‌آید که خودساخته است و با ملکه‌ای روبه‌رو می‌شود تا آنچه را که او ساخته یعنی مسجد گوهرشاد قرار است ویران شود و در خلال آن حادثه خونین ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴ هجری خورشیدی روایت می‌شود. این اثر در ۱۹۱ صفحه و در قطع رقعی منتشر شده است.

ترسیم رشادت های جوانان کربلا در «گوشه شِشُم عاشقی»
«گوشه شِشُم عاشقی» عنوان مجموعه ای از داستان های عاشورایی را تشکیل می‌دهد که با تالیف سید محمد سادات اخوی از نویسندگان و شاعران مطرح کشور برای نوجوانان منتشر شده است. «گوشه شِشُم عاشقی» به عنوان مجموعه ای از داستان های شهدای جوان قیام کربلا همچون حضرت قاسم(ع)، حضرت علی اکبر(ع) و... در ۲۱۱ صفحه و در سه بخش روایت می شود. بخش نخست آن به صورت یک داستان که از ابتدا تا پایان هر داستان به یک ماجرا مرتبط است و درباره شخصیت‌های شهید قیام عاشورا است. داستان‌های بخش دوم، دو بخشی هستند که در بخش نخست داستانی درباره یکی از پیامبران خداست و بخش دوم شبیه همان اتفاق را در زندگی امام حسین(ع) و خاندانشان نشان می‌دهد و در نهایت داستان‌های بخش سوم به هم پیوسته هستند.

«آدم‌های غلط» روایت دلهره آور از سال های سرکوب
«آدم‌های غلط» داستان فردی به نام محسن را روایت می‌کند که مأموران ساواک، پدرش را به شهادت رسانده‌اند و خودش هم توسط آن‌ها گرفتار می‌شود. در مدت گرفتاری محسن در زندان ساواک، ماجراهایی برای مادر پیرش اتفاق می‌افتد که در این کتاب روایت می‌شود. حسن احمدی در این رمان، شکنجه‌ها و ماجراهایی را که برای محسن در زندان اتفاق می‌افتد، به تفصیل برای مخاطب توضیح می‌دهد.
این رمان انقلاب اسلامی در قالب ۱۹۶ صفحه و ۵۱ بخش روایت می شود و خواندن آن‌ را به کتاب‌دوستان توصیه می کنیم.

هشت سال جنگ در «سنگر علاف‌ ها»
«سنگر علاف‌ ها» از دریچه طنز به هشت سال دفاع مقدس می نگرد. داستان هایی پرکشش و جذاب به قلم اکبر صحرایی از نویسندگان توانای ادبیات دفاع مقدس با زبانی طنز برای نسل جوان و نوجوان روایت می شود. بازگو کردن برخی از حقایقی که در هشت سال جنگ رخ داده است با لحنی طنز قطعا می تواند مخاطب را با خود همراه نماید. «سنگر علاف ها» در ۸۴ صفحه داستان افرادی را در جنگ تحمیلی نقل می کند که معمولاً به کار گرفته نمی شدند و سعی می کردند که با شوخ طبعی خود را سرگرم کنند.

«سید بغداد»؛ روایت اندیشه ناب شیعی
«سید بغداد» عنوان کتابی به قلم «محمد طعان»، پزشک فرانسوی و نویسنده لبنانی‌الاصل است که در حوزه ادبیات مقاومت اسلامی جای می‌گیرد و به همت محمدرضا شیخی محمدی ترجمه شده است. طحان در این کتاب ۲۲۴ صفحه ای داستان یک سرباز آمریکایی به نام جیمی را روایت می‌کند که به فراخوان جنگ عراق پاسخ مثبت می‌دهد اما بعد از مدتی درمی‌یابد که به او دروغ گفته شده است و به ماهیت این جنگ پی می‌برد. او در جستجوی حقیقت با روحانی سید عراقی روبه‌رو می‌شود و به هدایت او به اسلام شیعی می‌گرود و جذب شخصیت بی‌مانند امام حسین(ع) می‌شود.

دردسرهای مدیر مدرسه در «خلوت مدیر»
علی اکبر والایی رمان «خلوت مدیر» را با روایت اول شخص من از نگاه یک مدیر مدرسه آغاز می کند. وی در بدو ورود به مدرسه با معاون اول خود آشنا می‌شود که فردی دست‌نشانده ساواک است، ارتباط مدیر و ناظم، همینطور اتفاقاتی که در مدرسه رخ می‌دهد داستانی جذاب را برای مخاطب رقم می‌زند که خواندن آن خالی از لطف نیست. در اصل فضای مدرسه که داستان در آن اتفاق می‌افتد، نمادی از فضای بیرونی جامعه قبل از انقلاب است که به شدت فسادآلود و غیرقابل تحمل بوده است. داستان ساده و روان «خلوت مدیر» با تعلیق های فراوان داستانی در ۲۵ فصل به عنصر فساد و نقش آن در فروپاشی حکومت پهلوی اشاره می کند.

از سیر و سلوک تا کابوس های یک قهرمان در «سفرنامه جن»
«سفرنامه جن» عنوان دیگر اثر پیشنهادی به‌نشر در روزهای کرونایی است. روایتی از تکنوکرات‌ هایی در عهد قاجار که به  فساد درباری آگاه نبودند و در جریان سفر به فلات ایران و نواحی مرکزی اسیر نوعی کار کنترات برای ساختن نوعی سد برای خوانین و رعایا می‌شوند. روایت کابوس های قهرمان، سفر در سیر و سلوک، افشای فساد و کشمکش اقلیم ها و ... همه و همه به قلم مصطفی جمشیدی در این اثر ۱۸۰ صفحه گنجانده شده است.
کتاب دوستان در این روزها می توانند با مراجعه به سایت فروشگاه الکترونیکی انتشارات به‌نشر به نشانی www.Behnashr.com  با خرید اینترنتی تمامی آثار این انتشارات و آثار برتر سایر ناشران با تخفیف ۲۵ درصدی به همراه بسته متبرک و ارسال رایگان به سراسر کشور در طرح «کروتاب» همراه به‌نشر باشند و از لذت مطالعه کتاب در منزل بهره‌مند شوند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

شنبه 16 فروردین 1399  12:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها