0

نصيري: معاونت پرورشي انتظارات را برآورده نكرده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نصيري: معاونت پرورشي انتظارات را برآورده نكرده است

89/10/25 - 15:43
شماره:8910251041
نسخه چاپي ارسال به دوستان
بررسي عملكرد معاونت پرورشي آموزش و پرورش/
نصيري: معاونت پرورشي انتظارات را برآورده نكرده است

خبرگزاري فارس : عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: معاونت پرورشي انتظارات مورد نظر مجلس را برآورده نكرده است.

سعد‌الله نصيري قيداري در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص احياء معاونت پرورشي اظهار داشت: بنده به دو دليل اعتقاد دارم كه احياء اين معاونت انتظارات مورد نظر را برآورده نكرده است؛ دليل نخست اين است كه مسائل پرورشي در درازمدت پاسخ مي‌دهد و اگر احياء اين معاونت تأثيراتي داشته است تا امروز برآورده نشده و نياز به زمان بيشتري دارد.

وي ادامه داد: دليل دوم كه احياء معاونت پرورشي انتظارات را برآورده نكرده، اين است كه امكانات لازم در آموزش و پرورش براي اين معاونت فراهم نشده و زيرساخت‌هاي لازم براي اين امر تدارك ديده نشده است و پرداختن به اين امر نياز به همكاري دستگاه‌هاي ديگر و اختصاص بودجه كافي براي اين موضوع دارد.

نصيري قيداري در پاسخ به اين پرسش كه چه توقعي از معاونت پرورشي داريد، گفت: آموزش و پرورش يكي از امور مهم حاكميتي است و نظام جمهوري اسلامي وظيفه دارد كودكان و جوانان كشور را متناسب با نيازها، آرمان‌ها و الگوهاي دين اسلام پرورش دهد و در عرصه جهاني و بين‌المللي، انسان‌هاي تربيت شده‌اي را پرورش دهد كه نماد ملموسي از آموزه‌هاي اسلام و قرآن باشند.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس عنوان كرد: آرزو و آرمان شهدا، رهبر كبير انقلاب و مسئولان دلسوز نظام جمهوري اسلامي اين است كه فرزندان اين نظام در مكتب انسان‌ساز و متعالي اسلام، تربيت انساني ببينند و در اين عرصه غلبه ماديت بر معنويت كه در غرب و كشورهاي پيشرفته ايجاد شده است فضاي معنوي و اخلاقي را به جهان و مردم دنيا معرفي كند و اين مورد فقط در آموزش و پرورش امكان‌پذير است.

* احياء معاونت پرورشي انتظارات قانونگذار را برآورده نكرده است

وي بيان داشت: در حال حاضر با اين امكاناتي كه در آموزش و پرورش وجود دارد؛ احياء معاونت پرورشي انتظارات قانونگذار را برآورده نكرده است.

نصيري قيداري افزود: اگر آموزش و پرورش اسلامي و قرآني شود و انسان‌هاي با معنويت تربيت شوند ما مي‌توانيم به دنيا، انسان‌هاي معنوي و با خلق‌و‌خوي اسلامي معرفي كنيم و اگر چنين فضايي به‌وجود آيد ساير حوزه‌ها اصلاح مي‌شود و مشكلات اجتماعي و رواني كه در جامعه وجود دارد، برطرف مي‌شود.

وي اظهار داشت: اگر آموزش و پرورش به معناي واقعي "آموزش " و "پرورش " باشد، تمام ابعاد ديگر اجتماع اصلاح مي‌شود كه اين مورد در حال حاضر اتفاق نيفتاده و آرزوي قانونگذار اين بوده كه با احياء معاونت پرورشي اين اتفاق بيفتد ولي با شرايط زيرساختي آموزش و پرورش چنين آرزويي برآورده نمي‌شود مگر اينكه در كنار قانون زيرساخت‌هاي لازم فراهم شود.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در خصوص نبود معاون پرورشي خاطرنشان كرد: بايد ببينيم در اين چند سالي كه معاون پرورشي داشته‌ايم آيا اتفاق خاصي افتاده و حالا كه يك ماه معاون پرورشي نداريم، نگراني در ما ايجاد مي‌شود؟ چرا كه در مدتي كه معاونت پرورشي داشتيم چيز ملموسي را در اين حوزه نديده‌ايم و انتظار ما از معاونت پرورشي برآورده نشده است‌.

 
 
شنبه 25 دی 1389  6:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها