0

بازديد نمايندگان 120كشور از تاسيسات هسته‌اي نشانگر حسن نيت تهران است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بازديد نمايندگان 120كشور از تاسيسات هسته‌اي نشانگر حسن نيت تهران است

89/10/25 - 17:04
شماره:8910251173
نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در گفت‌وگو با فارس:
بازديد نمايندگان 120كشور از تاسيسات هسته‌اي نشانگر حسن نيت تهران است

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي بازديد نمايندگان 120 كشور جهان از تاسيسات هسته‌اي كشورمان را نشانگر حسن نيت تهران دانست و گفت: بسياري از كشورهاي عضو NPT حاضر نيستند تاسيسات خود را در معرض ديد نمايندگان ساير كشورها قرار دهند.

سيد حسين نقوي عضو كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با اشاره به بازديد نمايندگان 120 كشور جهان از تاسيسات هسته‌اي كشورمان اين اقدام دستگاه ديپلماسي را در خور تقدير توصيف كرد و اظهار داشت: در حالي كه جمهوري اسلامي ايران بارها بر شفاف بودن برنامه هسته‌اي خود تاكيد داشته است بر همين اساس براي اعتماد بيشتر جهانيان نمايندگان 120 كشور جهان را براي دعوت از تاسيسات هسته‌اي به تهران فراخواند تا اثبات كند در اين راه هيچ‌ شك و شبهه‌اي وجود ندارد.

وي با بيان اينكه بسياري از كشورهاي عضو NPT حاضر نيستند تاسيسات خود را در معرض ديد نمايندگان ساير كشورها قرار دهند، افزود: جمهوري اسلامي ايران بار ديگر حسن نيت خود را درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي خود به جهانيان اعلام كرد تا كساني كه هزاران كلاهك اتمي دارند و با افتخار آن را اعلام مي‌كنند به جاي پرداختن به ايران پاسخگوي افكار عمومي ملت‌هاي جهان باشند.

نقوي با بيان اينكه 1+5 صلاحيت سخن گفتن در خصوص برنامه هسته‌اي ايران را ندارد، گفت: آژانس اتمي تنها مسئول رسيدگي به برنامه‌هاي هسته‌اي كشورهاي جهان است و بر همين اساس جمهوري اسلامي ايران نمايندگان آژانس را به تهران دعوت كرده است.

عضو كميسيون امنيت ملي با بيان اينكه مذاكرات تهران و 1+5 بعد از بازديد نمايندگان 120 كشور جهان از تاسيسات هسته‌اي ايران وارد فاز جديدي خواهد شد، تصريح كرد: ملت ايران وقتي اعتماد سازي خود را بيش از اندازه اعمال مي‌كنند انتظار دارند مسئولان سياست خارجه با قوت و قدرت بيشتري در پاي ميز مذاكره حاضر شوند.

نقوي در عين حال گفت: ما بر سر حقوق هسته‌اي خود با هيچ كشور دنيا مذاكره نخواهيم كرد.
وي در پايان گفت: خلع سلاح هسته‌اي از جمله مباحثي است كه در مذاكرات راهبردي استانبول بين آقاي جليلي و خانم اشتون به بحث گذاشته خواهد شد.

 
 
شنبه 25 دی 1389  6:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها