0

دانلود کتاب انیس دلها تالیف دکتر نادر فضلی

 
09141040231
09141040231
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1398 
تعداد پست ها : 519
محل سکونت : استان آذربایجان شرقی

دانلود کتاب انیس دلها تالیف دکتر نادر فضلی

نویسنده : دکتر نادر فضلی

مترجم :

ناشر : مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر

قیمت : 8000 ریال

نوع : مذهبی

موضوع : نیمه شعبان

سطح : عمومی

تعداد صفحات : 0

سال انتشار : 1387

این کتاب را از اینترنت و سایت مسابقه کتابخوانی با جایزه می توانید دانلود فرمایید و چاپ  کرده  مطالعه فرمایید.

نویسنده کتاب - آقای دکتر نادر فضلی- در سرآغاز، کتاب خود را اینگونه معرفی می نماید: "ما از خودمان چه می توانیم بگوئیم. بهترین وصف حضرت صاحب الزمان، در دعاها آمده است و در این نوشتار، که در چند بخش کوتاه تدوین شده است، با بیان کوتاهی از یک نکته اعتقادی درباره حضرت مهدی علیه السلام، به مدد دعاها، پیرامون همان نکته، از آن حضرت سخن می گوئیم. آرزو می کنیم که بدین سان، و با اظهار محبت به آن آستان، پیوند روحی و معنوی خود را با آن عزیز، استوار سازیم.

برگی از کتاب:

در گفتاری نغز و پر مایه، امام رضا علیه السلام در بیان صفات و ویژگی های امام سخنان شیرین و شنیدنی و شادی بخش و شعف انگیز دارد که قسمت هایی از آن را می آوریم:

"امام؛ ... ستاره ای است که در شبهای تار و دیجور، در بیابانهای سرد و خاموش و در گرداب های هولناک و بلاخیز، درخششی چنان چشمگیر و امیدبخش دارد که راه را بر گم گشتگان می نمایاند.

امام؛ آب گوارایی است که تشنگان وادی دین و دیانت را سیراب می سازد. ...

امام؛ همچون ابری است، پر بارش؛ خورشیدی است جهان افروز؛ آسمانی است، سایه گستر؛ زمینی است، فراخ و پهناور؛ چشمه ای است جوشان و پر آب؛ ...

امام؛ دوستی همدم و مهربان است (الانیس الرفیق). پدری دلسوز و دوستدار است. برادری همراه و همتاست و مادری است که سخت به کودک خردسالش مهر می ورزد. پناه بندگان بی پناهی است که در سختیها و رنجها و مصیبتهای مرگبار، راه به جائی ندارند. ..."

حال که گوشه ای از صفات امام زمان خود را یافتیم به قلم نویسنده با امام خود می گوییم: "... زمین با همه بزرگیش، بر ما تنگ شده است. آسمان، با همه وسعت و کرامتش، بر ما بخیل گشته است. گلهای گلستان بشریت همه پژمرده اند. ای زمین پهناور، ما را در بر گیر، ای آسمان افراشته، بر ما لطفی فرما. ای روضه رضوان، شکوفه های امید برویان. دیدگانمان، از رنج انتظار بی فروغ گشته اند. پشتمان، از درد غربت و بی کسی، خمیده است. قلبمان، از دوری و هجران، شکسته است. بی پناهیم، بی یاوریم، بیچاره ایم، افسرده و دل غمینیم، ای دوست همدم، ای پدر دلسوز، ای برادر همراه، ای مهربانتر از مادر، ما را دریاب!"

دوشنبه 11 فروردین 1399  4:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها