0

آذربايجان سوخت پايگاه "ماناس " قرقيزستان را تامين مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آذربايجان سوخت پايگاه "ماناس " قرقيزستان را تامين مي‌كند

89/10/25 - 18:26
شماره:8910251215
نسخه چاپي ارسال به دوستان
آذربايجان سوخت پايگاه "ماناس " قرقيزستان را تامين مي‌كند

خبرگزاري فارس: معاون نخست‌وزير قرقيزستان در سفر اخير خود به جمهوري آذربايجان‌ توافقنامه‌اي را درباره تامين سوخت پايگاه نظامي ماناس آمريكا با مقامات باكو امضا كرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "Az.news، "امور‌بيك بابانف " معاون نخست‌وزير قرقيزستان در ديدار با مقامات آذربايجان كه در سفر اخير وي به باكو صورت گرفت، توافقنامه‌اي را با مقامات اين جمهوري امضا كرد كه براساس آن از اين پس قرقيزستان سوخت مورد نياز پايگاه نظامي آمريكا در فرودگاه "ماناس " را به جاي روسيه از آذربايجان خريداري خواهد كرد.
اما اين پايگاه خبري درباره آغاز عمليات انتقال سوخت از آذربايجان به قرقيزستان به منظور تامين نياز اين پايگاه نظامي به سوخت ابراز بي‌اطلاعي كرده است.
پيش از اين سوخت پايگاه نظامي ماناس به وسيله خانواده "قربان بيك باقي‌اف " رئيس جمهور مخلوع قرقيزستان و با همكاري شركت "ميناكارپ " كه از شركت‌هاي وابسته به رژيم صهيونيستي بود از روسيه تامين مي‌شد.
پس از افشاي ماهيت صهيونيستي و اختلاس ميليون‌ها دلار از منابع مالي دولت قرقيزستان توسط اين شركت كه با همكاري خانواده باقي‌اف رئيس جمهور سابق اين كشور صورت گرفته بود، دولت جديد قرقيزستان قرارداد خود با اين شركت را لغو كرد.

 
 
شنبه 25 دی 1389  6:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها