0

بازگرداندن هدفمند صهيونيست‌ها به آسياي مركزي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بازگرداندن هدفمند صهيونيست‌ها به آسياي مركزي

89/10/25 - 16:59
شماره:8910251149
نسخه چاپي ارسال به دوستان
توسط رژيم صهيونيستي صورت مي‌گيرد؛
بازگرداندن هدفمند صهيونيست‌ها به آسياي مركزي

خبرگزاري فارس: يك نشريه مستقل چاپ دوشنبه از قصد رژيم صهيونيستي براي نفوذ در كشورهاي مسلمان‌نشين جامعه همسود از طريق بازگرداندن يهوديان به آسياي مركزي خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در دوشنبه، نشريه مستقل "دنيا " در شماره اخير خود به نقل از پايگاه خبري "ايز روس " وابسته به رژيم صهيونيستي آورده است كه مقامات رژيم صهيونيستي در تلاشند تا حضور خود را در كشورهاي مسلمان‌نشين جامعه همسود گسترش دهند.
اين نشريه تاجيك نوشته است كه احتمالا رژيم صهيونيستي براي اجرايي كردن اين هدف از يهودياني كه پس از فروپاشي اتحاد شوروي سابق به فلسطين اشغالي انتقال يافتند استفاده خواهد كرد.
نشريه دنيا در ادامه مطلب نوشت: طي چند هفته اخير چند نهاد وابسته به صنايع نظامي رژيم صهيونيستي، تعدادي از متخصصان زبان روسي را براي فراگيري برخي آموزش‌ها در اين نهادها جذب كرده‌اند كه ممكن است بيشتر افرادي كه براي بخش‌هاي خارجي صنايع نظامي اين رژيم استخدام مي‌شوند، همان يهودي‌يان كشورهاي استقلال يافته از شوروي سابق باشند.
اين نشريه سپس مي‌افزايد: اين نيروها بدنبال تامين منافع رژيم صهيونيستي در كشورهاي مسلمان آسياي مركزي خواهند بود.
نشريه مستقل دنيا سپس ادامه مي‌دهد: پس از سرد شدن مناسبات رژيم صهيونيستي با تركيه كه از مشتريان و خريداران اصلي سلاح از اين رژيم بود، تل‌آويو قصد ورود به بازار اسلحه كشورهاي آسياي مركزي را دارد.
اين هفته‌نامه همچنين نوشته است: مهلت قراردادهاي تسليحاتي رژيم صهيونيستي و تركيه در حال پايان يافتن است و تركيه در صدد امضاي قراردادهاي نظامي جديد با اين رژيم نيست، بنابراين رژيم صهيونيستي قصد دارد كه موقعيت خود را در بين كشورهاي پساشوروي بهبود بخشد.
نشريه دنيا در خاتمه، يكي ديگر از اهداف رژيم صهيونيستي از اين اقدام را بهبود مجدد روابط با قزاقستان و برقراري ارتباط با ازبكستان و تركمنستان با استفاده از يهوديان روس زبان ساكن اين كشورها دانسته است.

 
 
شنبه 25 دی 1389  6:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها