0

بايد اتاق بازرگاني صادرات محور داشته باشيم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بايد اتاق بازرگاني صادرات محور داشته باشيم

89/10/25 - 13:38
شماره:8910250752
نسخه چاپي ارسال به دوستان
دبير تشكل حاميان توليد و صادرات؛
بايد اتاق بازرگاني صادرات محور داشته باشيم

خبرگزاري فارس: دبير تشكل حاميان توليد و صادرات با بيان اينكه بخش خصوصي بايد مستقل باشد و اين به معناي عدم نظارت دولت در بخش خصوصي نيست، گفت: بايد اتاق بازرگاني صادرات محور داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، جمشيد نفر پيش از ظهر امروز در يك نشست خبري با بيان اينكه هدف از ايجاد تشكل حاميان توليد و صادرات، حمايت از توليد صادرات محور در انتخابات پيش روي اتاق بازرگاني است، گفت: كشور ما پتانسيل‌هاي اقتصادي و صادراتي خوبي دارد و در ده سال گذشته تحركات خوبي در صادرات انجام شده است اما معتقديم كه از پتانسيل صادرات كشور به طور كامل استفاده نشده است.
وي با بيان اينكه ما هنوز نتوانسته ايم صادرات را با واردات متعادل كنيم، گفت: اگر نگاه اتاق بازرگاني و نمايندگان آن با محوريت صادرات باشد مي‌توانيم انقلاب اقتصادي داشته باشيم.
دبير تشكل حاميان توليد و صادرات گفت: اين تشكل از 8 اتحاديه توليدي و صادراتي تشكيل شده است، لذا ما معتقديم كه در انتخابات دور بعد اتاق بازرگاني بايد اتاقي درستي كه كنيم محور آن صادراتي باشد.
وي با تأكيد بر اينكه ما به دنبال چهره‌هاي علمي و اسمي در انتخابات اتاق نيستيم، اظهار داشت: نگاه ما به انتخابات اتاق ملي است و معتقديم كه افرادي به اتاق بيايند عملكرد مثبت و موثري داشته باشند.
نفر با تأكيد بر اينكه حضور دولتي‌ها در اتاق بازرگاني با اصل 44 مغايرت دارد،در پاسخ به سؤال فارس در خصوص حمايت از آل‌اسحاق و نهاونديان در انتخابات آتي اتاق‌هاي بازرگاني اظهار داشت: نمي‌توانم موضع اين تشكل را به صورت صريح در خصوص اين دو نفر اعلام كنم.
وي در پاسخ به سؤال ديگري از فارس درباره عملكرد اتاق تهران و اتاق ايران در 4 سال گذشته اظهار داشت: عملكرد در برخي موارد مثبت و در برخي موارد مثبت نبوده است، اما ما معتقديم كه صادرات در اين دوره از اتاق بازرگاني با يك مظلوميت مواجه شده است.
نفر در پاسخ به سؤال ديگري در خصوص اينكه آيا نام عسگر‌اولادي در ليست شما قطعي شده است، گفت: هنوز وجود آقاي عسگراولادي قطعي نشده اما ما معتقديم كه آقاي عسگراولادي پرفسور صادرات است.
دبير تشكل حاميان توليد و صادرات گفت: بخش خصوصي بايد مستقل باشد و اين به معناي عدم نظارت دولت در بخش خصوصي نيست.

 
 
شنبه 25 دی 1389  6:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها