0

فاصله‌ی مناسب از تلویزیون‌های HD و FULLHD چقدر است؟

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

فاصله‌ی مناسب از تلویزیون‌های HD و FULLHD چقدر است؟

 
اندازه تلویزیون باید طوری باشد که زاویه دید شما را پر کند وسرتان را به این طرف و آن طرف نچرخانید. این روز‌ها تنوع شبکه‌های تلویزیونی، مدت ماندگاری بینندگان جلوی این جعبه جادویی را افزایش داده و از طرفی از فضای نشیمن آپارتمان‌ها کم و به جای آن ابعاد صفحه تلویزیون بزرگ‌تر شده است. حال با این شرایط بهترین فاصله برای مشاهده صفحه تلویزیون باید چقدر باشد؟

روزنامه خراسان: اندازه تلویزیون باید طوری باشد که زاویه دید شما را پر کند وسرتان را به این طرف و آن طرف نچرخانید.
این روز‌ها تنوع شبکه‌های تلویزیونی، مدت ماندگاری بینندگان جلوی این جعبه جادویی را افزایش داده و از طرفی از فضای نشیمن آپارتمان‌ها کم و به جای آن ابعاد صفحه تلویزیون بزرگ‌تر شده است. حال با این شرایط بهترین فاصله برای مشاهده صفحه تلویزیون باید چقدر باشد؟

فاصله مناسب برای تماشای تلویزیون چقدر است؟

بهترین فاصله تلویزیون ازسطح زمین

۱. زاویه دید چشم‌ها در مقابل تلویزیون باید به اندازه‌ای باشد که دچار گردن درد و کمر درد نشوید.

۲. بهترین فاصله اززمین در زمانی که فرد روی کاناپه به تماشای تلویزیون نشسته ۱۵۰ سانتی متر از سطح زمین است.

مراقب اشعه تلویزیون هم باشید

۱. در تلویزیون برای نمایش تصاویر از لامپ تصویراستفاده می‌شود و فرد در صورتی که مدت زیادی در معرض این اشعه قرار بگیرد، دچار آسیب‌های جسمی و روانی خواهد شد، به‌خصوص آسیب‌های چشمی، مغزی و...

۲. میزان آسیب رسانی این امواج به فاصله انسان تا چشمه تولید اشعه، بستگی دارد، یعنی هرچه به منبع تولید اشعه نزدیک‌تر باشیم ضرر بیشترخواهد بودو از طرفی هر قدر صفحه نمایش بزرگ‌ترباشد، تعداد لامپ‌های تصویر و تولید اشعه‌ها هم بیشترمی‌شود.

۳. با توجه به بررسی‌های انجام شده، اگر هنگام تماشای تلویزیون زاویه‌ای برابر ۴۰ درجه داشته باشید، می‌توانید سینمایی‌ترین تجربه را به دست بیاورید، اما پیدا کردن این ۴۰ درجه هم خودش جای بحث دارد.

فاصله مناسب برای تماشای تلویزیون چقدر است؟

۴. کافی است فاصله خود از تلویزیون (بر حسب سانتی متر) را در عدد ۰.۸۴ ضرب کنید تا فاصله مناسب برای شما به‌دست آید. معمولاً افرادی که می‌خواهند فیلم یا برنامه‌ای را ببینند، در فاصله ۳ متری تلویزیون می‌نشینند ودر سالن‌ها و اتاق‌های کوچک هم فاصله‌ای حدود ۱.۵ متر با تلویزیون دارند. بعضی از کارشناسان توصیه می‌کنند، با این حساب برای سالن‌های بزرگ تلویزیون ۸۰ تا ۹۰ اینچی با توجه به فاصله ۳ متری مناسب خواهد بود و برای سالن‌های کوچک‌تر تلویزیونی با اندازه ۴۶ تا ۴۹ اینچی با فاصله ۱.۵ متری مناسب‌ترین انتخاب است.

۵. اگر سالن شما آن قدر بزرگ است که می‌توانید ۳ متر یا بیشتر هم از تلویزیون فاصله داشته باشید، بهتر است حتماً تلویزیونی بالای ۶۰ اینچ بخرید، اما اگر سالن شما به اندازه‌ای مساحت دارد که فاصله شما از محل تلویزیون ۱.۵ تا ۲ متر است، بهترین گزینه برای خرید و بهترین حالت، داشتن تلویزیونی در اندازه ۴۶ تا ۵۰ اینچ است.

نشانه‌های آسیب چشم با تماشای تلویزیون

۱. درد و خارش چشم

۲. مشکل در تمرکز

۳. خستگی و آب چشم

۴. تاری و دوبینی

۵. حساسیت به نور

۶. گردن وشانه درد

تفاوت تلویزیون LED و LCD در زاویه دید

زاویه دید تلویزیون‌های LED بهتر از تلویزیون‌های LCD است چراکه از جهات مختلف (بالا، پایین، چپ و راست)، تصاویر بهتر دیده می‌شود. لامپ‌های LED در این تلویزیون‌ها، باعث بهتر شدن زاویه آن‌ها شده است.

فاصله مناسب برای تماشای تلویزیون چقدر است؟

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 2 فروردین 1399  7:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها