0

گزیده ای از زندگی سردار شهید شوشتری

 
shoush
shoush
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 83

گزیده ای از زندگی سردار شهید شوشتری


سردار سرتيپ پاسدار نور علي شوشتري در سال ‪ ۱۳۲۷‬در روستاي ینگجه از توابع بخش سرولايت شهرستان نيشابور به دنيا آمد.

به گزارش ايرنا وي كه از فرماندهان پر افتخار و يارگاران نامدار دفاع مقدس محسوب مي‌شود در دوران قبل از انقلاب با ارادت ويژه‌اي كه نسبت به مقام معظم رهبري حضرت آيت الله‌العظمي خامنه‌اي داشت و به طور مرتب در جلسات ايشان شركت مي‌نمود و بدين طريق با فضاي مبارزه ارتباط داشت. در دوران بعد از انقلاب و مخصوصا در زمان دفاع مقدس نيز در عمليات‌هاي مختلف - خصوصا در جبهه جنوب - حضور فعال داشت.

سردار شوشتري كه افتخار همرزمي شهيدان بزرگواري همچون شهيد باكري و شهيد برونسي را در كارنامه زرين خود دارد در اكثر عمليات‌ها با مسئوليت‌هاي مختلف به ويژه فرماندهي محورهاي عملياتي حضوري فعال داشت كه هفت بار جراحت شديد و تحمل رنج و درد ناشي از آن ماحصل اين حضور فعال و مخلصانه بود و بدين ترتيب افتخار جانبازي را چون برگ زرين ديگري براي كتاب زندگي سراسر مجاهدت او به ارمغان آورد.

با وقوع عمليات مرصاد وي به توصيه مقام معظم رهبري مسئوليت اين عمليات غرور آفرين را بر عهده گرفت و به نقل از شهيد صياد شيرازي فرماندهي خوبي از خود به نمايش گذاشت تا جايي كه در تماس مرحوم حاج سيد احمد خميني با وي و ابلاغ گزارش پيشرفت عمليات توسط آن مرحوم به امام خميني (ره)، حضرت امام خطاب به سردار شوشتري مي‌فرمايند: در اين دنيا كه نمي‌توانم كاري بكنم. اگر آبرويي داشته باشم در آن دنيا قطعا شما را شفاعت خواهم كرد.

فرماندهي لشگر‪ ۵‬قرارگاه نجف، قرارگاه حمزه و جانشيني فرمانده نيروي زميني سپاه بخشي از مسئوليت‌هاي اين فرمانده بزرگ و شهيد والا مقام است. وي از اول فروردين ‪ ۸۸‬نيز با حفظ سمت، فرماندهي قرارگاه قدس زاهدان را عهده دار شد و موفق گرديد با تلاشي پيگير و مجاهدتي خستگي ناپذير ايجاد اتحاد بين طوايف شيعه و سني را در اين استان به افتخارات خود بيفزايد.

سردار شهيد نورعلي شوشتري كه سال‌هاي متمادي منصب خادمي افتخاري بارگاه ملكوتي امام رضا را نيز عهده دار بود بارها در جمع همرزمانش گفته بود:
آرزو دارم در ميدان جنگ باشم و به شهادت برسم و جسم ناقابلم در راه خدا تكه تكه شود.

سردار شهيد نورعلي شوشتري صبح امروز در منطقه پيشين سيستان و بلوچستان طي يك عمليات تروريستي به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

دوشنبه 27 مهر 1388  5:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها