0

۱۰ دلیل که چرا هنر در تحصیلات کودکان اهمیت دارد؟

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

۱۰ دلیل که چرا هنر در تحصیلات کودکان اهمیت دارد؟

 

هنر در تحصیلات کودکان چه جایگاهی دارد؟ در طی چند سال گذشته، گرایش مدارس به حذف هنر از برنامه تحصیلی را دیده ایم. موسیقی، هنر، تئاتر و بسیاری دیگر از برنامه های تحصیلی حذف شده اند.

هیچ شکی نیست که هنر برای کودکان جالب است. با رنگ های انگشتی بازی می کنند و عکس های زیبایی برای آویزان کردن بر روی یخچال می کشند. نقش داشتن در یک نمایش نیز بسیار هیجان انگیز است. اما هنر به کودک در سطح های پایه ای کمک می کند. به برخی از این موارد توجه کنید:

۱۰ دلیل که چرا هنر در تحصیلات کودکان اهمیت دارد؟
۱۰ دلیل که چرا هنر در تحصیلات کودکان اهمیت دارد؟

۱- خلاقیت: ممکن است به نظر ساده برسد اما آموزش هنر به کودکان بهتر از ریاضی و علوم به کودکان یاد می دهد تا افکارشان را بیان کنند. طبق گفته واشنگتن پست: در برنامه های هنری، از فرزندتان خواسته می شود که یک سخنرانی تک نفره را به شش روش مختلف روان خوانی کند، نقاشی بکشد که نشان دهنده حافظه است و ریتم جدیدی برای اضافه کردن به موسیقی بسازد. اگر کودکان برای تفکر خلاقانه تمرین کنند، در زمان حال و حرفه ی آینده برایشان عادی می شود.

۲- بهبود عملکرد تحصیلی: هنر در تحصیلات کودکان فقط باعث افزایش خلاقیت کودک نمی شود – بلکه مهارت هایی که از طریق آن ها یاد می گیرند، بر موفقیت تحصیلی شان اثر می گذارد. PBS (یک مرکز تحقیق و توسعه آمریکایی) می گوید: یک گزارش از آمریکایی ها درباره ی هنر نشان می دهد که جوانانی که به صورت منظم در فعالیت های هنری شرکت دارند (سه روز در هفته و روزی سه ساعت به مدت یک سال) چهار برابر بیشتر از کودکانی که در این فعالیت ها شرکت نمی کنند، در موفقیت های تحصیلی، و در جشنواره های علوم و ریاضی به عنوان نخبگان و برندگان نوشتن مقاله یا شعر، شناخته شده اند.

۳- مهارت های حرکتی: این مهارت ها بیشتر برای کودکانی که نقاشی می کشند یا ساز می زنند به کار می رود. کارهای ساده ای مانند به دست گرفتن قلمو و نقاشی با مداد رنگی، عامل مهمی برای افزایش مهارت های حرکتی کودک است. طبق نظر مؤسسه ملی بهداشت، نقطه عطف در حدود سه سالگی کودک این است که دایره بکشد و شروع به استفاده ی درست از قیچی کند. و در حدود چهار سالگی، کودک تان باید قادر به کشیدن مربع و با بریدن با قیچی از روی یک خط صاف باشد.

بیشتر بخوانید: ۱۶ روش ساده برای افزایش اعتماد به نفس در کودک

۴- اعتماد به نفس: در حالی که تسلط بر یک موضوع در دانش آموز اعتماد به نفس ایجاد می کند، شرکت داشتن در کلاس هنر برای کودک هم نتیجه ی خاصی دارد. قدم زدن بر یک صحنه و آواز خواندن به کودک فرصتی می دهد که کمی از محدوده ی عادت هایش بیرون برود. و همان طور که پیشرفت می کند و پیشرفت خود را مشاهده می کند، اعتماد به نفسش بیشتر می شود.

۱۰ دلیل که چرا هنر در تحصیلات کودکان اهمیت دارد؟

۵-آموزش تصویری: به خصوص برای نوجوانان، نقاشی کردن، رنگ کردن و مجسمه سازی در کلاس هنر به پیشرفت مهارت های بصری کمک می کند. دکتر کری فریدمن، رئیس آموزشگاه هنر و طراحی در دانشگاه شمال ایلینوی می گوید: کودکان بیش از آن که از طریق متن و اعداد چیزی یاد بگیرند، نیاز دارند که درباره ی دنیا بیاموزند. تحصیل در هنر به دانش آموزان یاد می دهد که چگونه مطالب را تفسیر و نقد کنند و از اطلاعات دیداری استفاده کنند و بر طبق آن ها تصمیم بگیرند.

۶- تصمیم گیری: هنر در تحصیلات کودکان قدرت حل مسئله و مهارت تفکر انتقادی را بهتر می کند. چطور این احساسات را می توانم با رقصیدن نشان دهم؟ چطور باید این نقش را اجرا کنم؟ یادگیری چگونه انتخاب کردن و تصمیم گیری مطمئنا در تحصیلات و بخش هایی از زندگی شان تاثیر خواهد داشت- و قطعا مهارتی با ارزش در بزرگسالی خواهد بود.

۷- تلاش و پشتکار: طبق تجربه ی شخصی ام می دانم که هنر در تحصیلات کودکان می تواند چالش برانگیز باشد. زمانی که برای یادگیری و کارشناسی ارشد کلارینت (یکی از آلات موسیقی) تلاش می کردم، زمان های زیادی بود که از ناامیدی می خواستم تسلیم شوم. بعد از تمرین بسیار، متوجه شدم که تلاش زیاد و پشتکار حتما نتیجه می دهد. چنین ذهنیتی قطعا همین طور که رشد می کنند، اهمیت پیدا خواهد کرد- خصوصا در طول حرفه شان که از آن ها به طور مداوم خواسته می شود مهارت های جدید و کار را از طریق پروژه های دشوار انجام دهند.

۸- تمرکز کردن: همان طور که در نقاشی یا آواز خواندن یا یادگیری بخشی از یک نقش تلاش می کنید، تمرکز هم امری ضروری است. همچنین تمرکز کردن برای درس خواندن و یادگیری در کلاس و همین طور برای شغل در آینده ضروری است.

بیشتر بخوانید: علائم اولیه اختلال یادگیری در کودکان که می‌تواند هشداردهنده باشد

۹- همکاری: بسیاری از هنر ها مانند گروه موسیقی، گروه کر(گروه هم سرایی) و تئاتر نیاز دارد که کودکان با یک دیگر کار کنند. باید متعهد و مسئولیت پذیر باشند تا به هدف مشترک شان برسند. کودکان یاد می گیرند که همکاری با گروه باعث موفقیت کامل می شود- حتی اگر شخص تک خوان یا رهبر گروه با آنان نباشد.

۱۰- مسئولیت پذیری: کودکان در هنر یاد می گیرند که هنگام همکاری درگروه مسئولیت پذیر باشند. اگر توپی را به اشتباه بیاندازند یا اشتباهی کنند، متوجه می شوند که مسئولیت پذیری بابت کاری که انجام داده اند بسیار مهم است. اشتباهات بخشی از زندگی هستند و همان طور که کودکان بزرگ می شوند، یادگیری آن که مشکلات شان را بپذیرند و درست شان کنند، به دردشان می خورد.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

دوشنبه 26 اسفند 1398  7:19 PM
تشکرات از این پست
khaliln
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1598
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:۱۰ دلیل که چرا هنر در تحصیلات کودکان اهمیت دارد؟

هنر در تحصیلات نوجوانان هم اهمیت بسزایی دارد. باید هدف ازهنر را به همه فهماند.

دوشنبه 26 اسفند 1398  10:08 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها