0

توصيه‌هاي آبفاي تهران براي مراقب از كنتورهاي آب در زمستان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

توصيه‌هاي آبفاي تهران براي مراقب از كنتورهاي آب در زمستان

89/10/25 - 12:28
شماره:8910250185
نسخه چاپي ارسال به دوستان
توصيه‌هاي آبفاي تهران براي مراقب از كنتورهاي آب در زمستان

خبرگزاري فارس: معاون درآمد و امور مشتركين آبفاي شهر تهران بر انجام اقدامات پيشگيرانه به منظور جلوگيري از يخ‌زدگي تاسيسات و كنتور آب منازل و اماكن تجاري از سوي شهروندان تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آبفا، سيد رسول باقري افزود: برودت و سرماي هوا احتمال يخ‌زدگي انشعاب‌هاي آب و تاسيسات را به همراه دارد كه اين امر علاوه بر خسارات زياد، معضلات گوناگوني را براي شهروندان به وجود مي‌آورد.
وي ادامه داد: عمده موارد يخ‌زدگي تاسيسات مربوط به كنتور و لوله‌هاي آب داخل منازل و اماكن تجاري است كه با رعايت موارد ايمني از سوي شهروندان به‌راحتي قابل پيشگيري است.

*عايق‌كردن دور كنتور به وسيله پشم شيشه

معاون درآمد و امور مشتركين آبفاي شهر تهران با اشاره به اقداماتي كه شهروندان مي‌توانند براي پيشگيري از يخ‌زدگي لوله‌ها و كنتورهاي آب انجام دهند، اظهار داشت: عايق‌كردن دور كنتور به وسيله پشم شيشه، گوني و يا قراردادن كيسه‌اي پر از خاك اره در محفظه كنتور و عايق‌بندي لوله‌هاي آب در فضاي باز ساختمان از جمله راهكارهاي جلوگيري از يخ زدگي است.

* امتناع از ريختن آب گرم بر روي كنتور

باقري همچنين از مشتركان خواست مواردي از جمله نريختن آب داغ يا آب گرم بر روي كنتور، روشن‌نكردن آتش در حوضچه كنتور براي بازشدن يخ‌زدگي و بازگذاشتن شير آب در زمان بروز يخبندان را رعايت كنند.

 
 
شنبه 25 دی 1389  4:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها