0

سناریوهایی برای جبران تعطیلات مدارس

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

سناریوهایی برای جبران تعطیلات مدارس

 سناریو برای جبران تعطیلات مدارس/ احتمال تعویق امتحانات و کنکور

مشاور وزیر آموزش و پرورش با ابراز "پنج سناریو برای جبران و بازگشایی مدارس داریم" گفت: ممکن است آزمون‌ها و کنکور به تأخیر بیفتد.

5 سناریو برای جبران تعطیلات مدارس/ احتمال تعویق امتحانات و کنکور

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرسول عمادی مشاور وزیر آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تأخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تاکنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل 5 سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

5 سناریو برای جبران تعطیلات

وی افزود: اولین سناریو تشکیل کلاس‌ها بعد از 15 فروردین است، به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش‌آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش‌بینی شده است 5شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به‌جای روزهای ابتدایی خرداد، از 17 خرداد برگزار و کنکور هم 15 تا 20 روز معوق شود.

پیشنهاد تعویق یک تا دو هفته‌ای کنکور

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها روز شنبه در شورای معاونین نهایی شود، گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تأخیر برنامه‌ریزی و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش‌بینی کردیم.

وی اضافه کرد: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با تأکید به اینکه "پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتماً در برنامه‌ها باشد"، گفت: حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تأخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

بیشتر بخوانید
  • برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان ‌‌‌و کنکور شنبه تعیین تکلیف می‌شود

ستاد ملی کرونا اختیار تغییر تقویم آموزشی را دارد

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی درباره نقش معلمان در این ایام گفت: برنامه‌ای که طراحی شد و توسط مدیران مدارس مراقبت می‌شود این است که ارتباط معلم و دانش‌آموز از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برقرار باشد. تا جایی که در استان‌ها رصد شده این ارتباط برقرار است و طوری نبوده که معلمان اقدامی نکرده باشند.

حقوق معلمان خریدخدمات، حق‌التدریس و غیردولتی کامل پرداخت می‌شود

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: مدیران مدارس و ملعمان اهمیت این موضوع را بسیار سریع درک کردند و این ایام را، تعطیلی مطلق تلقی نکردند.

عمادی درباره حقوق معلمان غیردولتی، حق‌التدریس ، مستخدمین مدارس، خریدخدماتی‌ها و... گفت: تعطیلات اضطراری بوده است، ضمن اینکه همکاران ما کار غیرحضوری انجام داده‌اند و چون تعطیلات ناخواسته بوده و هیچ کس خواهان آن نبوده بنابراین حق‌الزحمه معلمان و این گروهها کامل پرداخت خواهد شد.

یک شنبه 25 اسفند 1398  12:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها