0

سازندگان ابررايانه IBM رو دست خوردند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سازندگان ابررايانه IBM رو دست خوردند

89/10/25 - 12:12
شماره:8910250468
نسخه چاپي ارسال به دوستان
دنياي موبايل و كامپيوتر؛
سازندگان ابررايانه IBM رو دست خوردند

خبرگزاري فارس: در اولين دور از رقابت ميان ابررايانه IBM و گروهي از انسان‌ها كه در قالب يك مسابقه تلويزيوني انجام شد، اين ابررايانه بود كه به پيروزي رسيد.

به گزارش فارس به نقل از كامپيوترورلد، در اين رقابت كه به Jeopardy معروف شده ابررايانه واتسون ساخت IBM توانست تمامي رقباي خود را در يك مسابقه زنده شكست دهد و زودتر از آن معماها و مسائل طرح شده را پاسخ دهد.
يكي از نقاط قوت اين ابررايانه IBM توانايي در تقليد از هوش انسان است. واتسون حتي مي تواند زبان هاي انساني را پردازش كند و بر اساس آنها براي حل مسائل اقدام كند.
گروهي از كاركنان و متخصصان شركت IBM چهار سال از وقت خود را صرف ساخت رايانه اي كردند كه بتواند مانند انسان سؤالات را درك كند و به زبان طبيعي به آنها پاسخ دهد. اين رايانه سرانجام در كنار تعدادي انسان در يك مسابقه تلويزيوني شركت كرده و توانست بهتر از همه آنها به سوالات طرح شده جواب دهد.
توانايي هاي اين ابررايانه باعث شده مديران شركت IBM به توليد تعداد بيشتري از آن و استفاده از اين محصول در محيط هاي تجاري و اداري به طور جدي تر فكر كنند.
قرار است در آينده باز هم اين ابررايانه در مسابقه هاي زنده تلويزيوني شركت كند و به سوالات طرح شده در كنار انسان هاي عادي پاسخ گويد.

 
 
شنبه 25 دی 1389  4:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها