0

مباحث مهم زیست در کنکور 1400

 
edumoshaver
edumoshaver
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1398 
تعداد پست ها : 321
محل سکونت : تهران

مباحث مهم زیست در کنکور 1400

مباحث مهم زیست در کنکور 1400

درس زیست شناسی همواره از با اهمیت ترین دروس از میان دروس گنجانده شده در گروه آزمایشی علوم تجربی محسوب می شود. درسی که اگر قصد قبولی در رشته هایی همچون داروسازی، پزشکی و یا رشته های گروه پیراپزشکی را دارید باید از مباحث مهم زیست در کنکور 1400 اطلاع حاصل کنید.

 

بعلاوه، اطلاع از مباحث آسان زیست موجب رسیدن به درصد منطقی در این درس می شود. توصیه ما این است که به علت اهمیت بالای درس زیست شناسی از مطالعه مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی غافل نشوید و تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور را بدانید. جهت آشنایی با فصل های مهم زیست شناسی نظام جدید و قدیم با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت دروس مهم درس زیست شناسی در پایه های مختلف تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

اطلاع از مباحث مهم زیست در کنکور چه اهمیتی دارد؟

اطلاع هر داوطلب کنکور تجربی از مباحث مهم زیست حتی برای افرادی که می خواهند از صفر شروع کنند نیز بسیار مهم است.

بعلاوه، داوطلبانی که به دنبال تقویت خود در این درس مهم هستند. با اطلاع از مباحث مهم زیست در کنکور و مطالعه ریز به ریز نکات این مباحث می تواند به پیشرفت قابل توجهی در درس زیست شناسی برسند.

 

 

چگونه می توان از مباحث مهم زیست در کنکور مطلع شد؟

شناخت مباحث مهم زیست در کنکور به وسیله کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی خبره و کارکشته در حوزه مسائل مربوط به کنکور سراسری برای افراد میسر است.

مشاورانی که می توانند مباحث مهم زیست را با توجه به سوالات مطرح شده در کنکورهای سال گذشته به شما معرفی کنند و شما در گرفتن درصد بالایی در درس زیست شناسی یاری کنند.

 

 

مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی

در این بخش از نوشته حاضر به ذکر مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی برای شما عزیزانی که به دنبال اطلاع از مباحث مهم  این درس هستید می پردازیم.

 

 

فصل های مهم زیست نظام جدید کدامند؟

در این قسمت قصد ارائه مباحث مهم زیست در کنکور نظام جدید را برای شما داوطلبان کنکوری داریم. در زیست شناسی سال دهم هفت فصل آورده شده است که پنج فصل 1، 2، 3، 4 و 5 بخش های مناسب و مهمی هستند.

در صورت داشتن شرایط مناسب و یا عالی پیش رفتن در مطالعه بد نیست اگر به سراغ فصل ششم و همین طور فصل هفتم تا پایان مبحث تغذیه گیاه هم بروید و آن ها را نیز مطالعه کنید.

در مورد زیست سال یازدهم باید عرض کنیم که از بین نه فصل موجود در کتاب فصول 1 تا 5 را می توان از مباحث مهم زیست تجربی دانست و می توان این دو فصل را از فصل های مهم زیست نظام جدید در سال یازدهم دانست.

بعد از فصول ذکر شده فصل ششم هم بسیار مهم است و بد نیست اگر آن را تا انتهای بخش میتوز مطالعه کنید. فصل هشتم زیست شناسی سال دوازدهم را نیز باید از مباحث مهم زیست در نظر گرفت.

مباحث این فصل در عین اهمیت از مباحث آسان زیست نیز محسوب می شود. در صورت مطالعه و یادگیری کامل قسمت تقسیم یافته تا بخش میتوز امکان پیش روی در فصول 1، 2، 5 و 6 را نیز بدون هیچ مشکلی دارید و می توانید به آسانی از عهده پاسخگویی به تست های این بخش ها در کنکور سراسری به عنوان مباحث مهم بربیایید.

 

فصل های مهم زیست نظام جدید نظام قدیم کدام ها هستند؟

در رابطه با زیست شناسی سال دوم نظام قدیم باید عرض کنیم که کلیه فصول گنجانده شده در این کتاب از مباحث با اهمیت درس زیست شناسی به شمار می آیند.

اما در صورت داشتن مشکل با بخش گیاهی امکان حذف مباحث انتهایی فصول 8، 6 و 3 برایتان وجود دارد. اما توجه داشته باشید که در صورت انجام این کار نمی توانید چندان در مبحث شارش انرژی مانور بدهید.

توصیه ما این است که از مطالعه کامل زیست شناسی سال دوم غافل نشوید و کلیه فصل ها را کار کنید. مباحث این کتاب از مباحث مهم زیست در آزمون ورودی دانشگاه ها به شمار می روند.

علی الخصوص 4 فصل هشتم، هفتم، پنجم و چهارم که همواره از آن ها سوال مطرح می شود.

در مورد مباحث مهم زیست سال سوم باید عرض کنیم که هر سه فصل اول، دوم و سوم واقعاً ایده آل و مناسب به نظر می رسند. فصل چهارم از نظر اهمیت در مقایسه با سایر مباحث در رده متوسط قرار دارد.

ولی به خاطر داشته باشید که با مطالعه فصل چهارم می توانید یادگیری بهتری در فصل پنجم داشته باشید.

همچنین، با اتکا به فصول چهارم و پنجم می توانید مطالب گنجانده شده در فصل یازدهم زیست سال سوم نظام قدیم را به خوبی یاد بگیرید.

از دیگر مباحث مهم این درس فصول نهم، دهم و یازدهم زیست پیش دانشگاهی در دوران نظام قدیم است. پس از این فصول از مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی فصل هشتم کتاب زیست دوران پیش دانشگاهی است.

 

 

آیا اطلاعی از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور دارید؟

مسلماً به عنوان یک داوطلب کنکور تجربی به جز اطلاع از مباحث مهم زیست شناسی باید از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور نیز اطلاع کسب کنید.

منبع : مباحث مهم زیست در کنکور

شنبه 24 اسفند 1398  3:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها