0

سخنگوی وزیر بهداشت :از سفرهای نوروزی پرهیز کنید

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

سخنگوی وزیر بهداشت :از سفرهای نوروزی پرهیز کنید

از سفرهای نوروزی پرهیز شود/ کرونا جدی‌تر از آن چیزی است که عده ای آن را با ساده‌انگاری نگاه می‌کنند/ وضعیت مازندران به‌دلیل سفرهای بی‌مورد قرمز شد

سخنگوی وزارت بهداشت:

از سفرهای نوروزی پرهیز شود/ کرونا جدی‌تر از آن چیزی است که عده ای آن را با ساده‌انگاری نگاه می‌کنند/ وضعیت مازندران به‌دلیل سفرهای بی‌مورد قرمز شد

جهانپور گفت: در جهت کاهش روند صعودی ویروس کرونا هرگونه سفر درون شهری و برون شهری ممنوع است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، با بیان اینکه نرفتن به مسافرت‌های نوروزی باعث کند شدن شیب بیماری کرونا ویروس خواهد شد، اظهار کرد: هموطنان توجه داشته باشند همچنان در فاز صعودی بیماری، شیوع و انتشار قرار داریم و از همین جهت توجه به نکات گفته شده در جهت جلوگیری از انتشار بیماری ضروری است.

او ادامه داد: سفر به هر استانی، آن شهر را گرفتار کرونا خواهد کرد. علاوه بر این بر اساس تمامی اسناد، شواهد و مطالعاتی که در دنیا انجام شده است، ‌ اگر نتوانیم ۶۰ تا ۷۵ درصد ترددها و سفرها را کاهش دهیم، قاعدتا رسیدن به مرحله کنترل و مهار بیماری مشکل خواهد بود.

جهانپور تصریح کرد: نوروز ۹۹ تجربه جدیدی است که هموطنان باید آن را پشت سر بگذارند چراکه در سال جدید قطعا باید از سفرهای نوروزی و دید و بازدیدهای عید پرهیز شود. قطعا اگر کسی به فکر سلامتی خود، خانواده، اطرافیان و هموطنان خودش است، اصلا سفر نرود. سفر نه‌تنها هیچ کمکی به سلامت شما و دیگران نمی کند، بلکه یک فاکتور خطر در انتشار است. 

او با بیان اینکه سفرهای بین شهری نیز باید محدود شود، تاکید کرد: همچنین حضور در مراکز خرید به طوری که در برخی شهرها گزارش شده، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و کاملا در مقابل سلامت خودمان و اطرافیان‌مان است.

بیشتر بخوانید:

  • ورود مهمان نوروزی و گردشگر به شادگان ممنوع/لزوم رعایت فرهنگ شهروندی و عدم تردد غیر ضروری
  • ممنوعیت سفر به روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کرونا جدی‌تر از آن چیزی است که بخشی از جامعه آن را با ساده‌انگاری نگاه می‌کنند، گفت: متاسفانه بخشی از جامعه این مهم را به‌عنوان یک معضل سلامت نمی‌شناسند و به آن بی توجه هستند. 

این مقام مسئول با بیان اینکه پایتخت همچنان در صدر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد، یادآور شد: مازندران به عنوان استانی که در رده دوم ابتلا به این بیماری قرار دارد، متاسفانه به دلیل سفرهای بی‌مورد به این استان به اینجا کشیده شده است.

شنبه 24 اسفند 1398  9:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها