0

پارک عمرانی کشور

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

پارک عمرانی کشور

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

 

بوستان نهج البلاغه یکی از پارک های غرب تهران می باشد که مورد توجه شهروندان تهرانی قرار دارد. نخستین پارک عمرانی کشورمان در همین پارک واقع شده و با وجود زمان نسبتا کوتاهی که از تاسیس آن می گذرد، مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است.

 

العالم ـ ایران ـ فرهنگی

بیلینو یکی از شهربازی های تهران می باشد که در سال 1394 احداث شده و در آن می توانید بازی و سرگرمی را در کنار یادگیری تجربه کنید. دستگاه های راه سازی و ساختمانی موجود در این پارک واقعی هستند و در مقیاس کوچک تر ساخته شده اند تا کودکان بتوانند مورد استفاده قرار دهند. برخی از وسایلی که در این شهربازی وجود دارد عبارت اند از: بیل مکانیکی و جرثقیل چنگکی، گیم ها، جرثقیل حمل الوار و نوار نقاله، کلایمکس، بیل مکانیکی و جابجایی توپ، کشتی و چرخ و فلک می باشد. این شهربازی در واقع شهربازی کودکان محسوب می شود اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید علاوه بر کودکان و خردسالان، بزرگسالان هم می توانند در بیلینو سرگرم شوند و ساعات خوشی را سپری کنند. گردشگران تور داخلی به راحتی می توانند خردسالان خود را به این شهربازی برده تا سفری لذت بخش برای آن ها رقم بزنند.

 

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

 

دستگاه جابجایی توپ

این دستگاه در واقع یک بیل مکانیکی است که برای جابجایی توپ مورد استفاده قرار می گیرد.

بازه سنی: بالای 3 سال

جرثقیل و نوار نقاله

جرثقیل وسیله ای است که از آن برای انتقال اشیاء سنگین استفاده می شود. این دستگاه به کمک 2 اهرم 4 طبقه ای که دارد، جسم مورد نظر را بلند می کند و بر روی نوار نقاله قرار می دهد. نوار نقاله هم آن جسم را به محل مشخص شده انتقال می دهد.

بازه سنی: 4 الی 99 سال

 

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

 

جرثقیل چنگکی

این دستگاه دارای قلابی چنگکی می باشد که به وسیله اهرم های تعبیه شده در آن، می توان اشیاء را به راحتی جابجا کرد.

بازه سنی: 4 الی 99 سال

 

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

کشتی و چرخ فلک

 

این وسیله از بخش های محبوب بیلینو به شمار می رود.

ماسه بازی کودک

این بخش دارای فضایی 16 متری و ماسه ای می باشد که در آن لوازم عمرانی در سایزی کوچک وجود دارد و کودکان می توانند با آن ها بازی کنند.

 

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

ماشین حمل الوار

 

با ماشین الوار این امکان را دارید که الوارها را به محل مورد نظر انتقال دهید.

 

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

لودر بادی

 

یکی از اجزای بسیار جذابی که در این شهربازی وجود دارد، لودر بادی می باشد. این وسیله بادی به شکل یک لودر است که کودکان می توانند از آن بالا بروند و بر بالای آن بنشینند. همچنین این امکان وجود دارد که از بالای آن به سمت پایین بپرند یا سر بخورند.

بازه سنی: 2 الی 8 سال

کلایمکس

کلایمکس هم از بخش های جذابی است که در این شهربازی مورد توجه قرار گرفته است.

بیل مکانیکی

بیل های مکانیکی موجود در بیلینو بسیار شبیه به نسخه های واقعی آن می باشد که بازدیدکنندگان در فضایی مناسب با آن آشنایی پیدا می کنند.

لازم به ذکر است که بگوییم کودکان زیر 4 سال، باید با همراهی پدر یا مادر خود از این دستگاه ها استفاده نمایند. مدت بازی برای هر وسیله 5 دقیقه می باشد.

 

نخستین پارک عمرانی کشور را بشناسید

 

ساعت کاری شهربازی بیلینو

یکی از بخش های مفرحی که در این شهربازی وجود دارد، بخش کنترل از راه دور می باشد که تمامی لوازم و وسایل موجود در آن دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. در این بخش بازدیدکنندگان می توانند با دستگاه های گوناگون نظیر: کامیون معدن، بیل مکانیکی، لودر و بولدوزر آشنا شوند و از راه دور با آن ها بازی نمایند. تعطیلات آخر هفته زمان مناسبی است که به همراه خانواده به این پارک جذاب و متفاوت بروید و ساعات لذت بخشی را پشت سر بگذارید. اگر با تور تهران به پایتخت دوست داشتنی ایران سفر می کنید، بازدید از این شهربازی می تواند خاطره ای فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند و کودکانتان را با فضاهای شغلی آشنا سازد. شهربازی بیلینو روزهای شنبه تا 4 شنبه بین ساعات 17 الی 22 و روزهای 5 شنبه و جمعه بین ساعات 10 الی 22 میزبان گردشگران می باشد.

آدرس شهربازی بیلینو: تهران، میدان پونک، انتهای بلوار همیلا، فاز یک بوستان نهج البلاغه، شهربازی بیلینو، تلفن: 44633153

پنج شنبه 22 اسفند 1398  7:35 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها