0

پیش‌بینی «نقاهتگاه» برای بهبودیافتگان کرونا

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

پیش‌بینی «نقاهتگاه» برای بهبودیافتگان کرونا

 
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین تصمیمات در جهت نحوه خدمت رسانی بیمارستان‌ها به مبتلایان کروناویروس، درعین حال درباره تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده گفت: از تعداد تولید شده و کشف و ضبط شده در بازار آن عددی که اعلام می‌شود به وزارت بهداشت تحویل داده نشده است.

ایسنا: رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین تصمیمات در جهت نحوه خدمت رسانی بیمارستان‌ها به مبتلایان کروناویروس، درعین حال درباره تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده گفت: از تعداد تولید شده و کشف و ضبط شده در بازار آن عددی که اعلام می‌شود به وزارت بهداشت تحویل داده نشده است.

دکتر حسین عرفانی با اشاره به تغییر سیاست‌ها در پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تهران، گفت: تا پیش از افزایش شمار مبتلایان، بیمارستان‌های مشخصی در شهر برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا وجود داشت اما، با افزایش بار مراجعات در روزهای اخیر کلیه بیمارستان‌های عمومی نیز مکلف شدند بیماران مشکوک به کرونا را پذیرش کرده و خدمات لازم را به آنها ارائه دهند.

وی افزود: با توجه به اولویت خدمت رسانی به بیماران کرونایی ارائه خدمات غیر اورژانسی در بیمارستان‌ها به حالت تعلیق درآمده است و کلیه بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، دانشگاهی آماده خدمت رسانی به بیماران با اولویت مبتلایان به کروناویروس هستند.

عرفانی با اشاره به آغاز به کار مراکزی تحت عنوان نقاهت‌گاه‌های بهبودیافتگان کرونا، اظهار کرد: در نظر داریم بهبود یافتگان بیماری که خدمات درمانی بر آنها اثربخش بوده اما نیاز به مراقبت‌های بیشتر دارند، پیش از رفتن به خانه، به نقاهت‌گاه‌هایی با حضور پرستار و پزشک بفرستیم. البته این مراکز بیمارستان‌ها نیستند و اماکنی مانند اردوگاه‌های وزارت آموزش و پرورش و مکان‌های دارای استاندارد سایر نهادها به این امر اختصاص خواهد یافت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا داروخانه‌ها همچنان ماسک، محلول ضدعفونی کننده و... ندارند، افزود: میزان تولید این دست اقلام پیش از بروز بیماری کرونا در کشور حجم محدودی داشت که این افزایش حجم تولید در این روزها جای تحسین و تشکر دارد، اما همچنان نمی‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای فعلی کشور باشد. این نکته بسیار مهم است که ماسک و سایر اقلام بهداشتی در جای خود استفاده شود. اکنون با توجه به فصلی که در آن هستیم برابر آمار ۲ تا ۳ درصد مردم به شکل عادی به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند که با رعایت اصول اولیه بهداشتی و مراقبت در منزل بیماری از آنها دور خواهد شد، پس لزومی ندارد همه‌ افراد از ماسک استفاده کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت ضمن تشکر از افزایش تولید، واردات و کاهش تشریفات گمرکی برای اقلام بهداشتی مورد نیاز این روزهای مردم گله مندی‌هایی نیز دارد. همچنان میزان اقلام مورد نیازی که همکاران ما باید در مراکز درمانی استفاده کنند، کمبودهایی دارد. از تعداد تولید شده و کشف و ضبط شده در بازار آن عددی که اعلام می‌شود به وزارت بهداشت تحویل داده نشده است. فرایند یا در جهت تولید، توزیع و عرضه است و یا در جهت واردات، تشریفات گمرکی و عرضه که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 19 اسفند 1398  11:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها