0

زندانی عجیب از درختان بائوباب

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

زندانی عجیب از درختان بائوباب

 

درختان بائوباب در استرالیا

درخت استرالیایی بائوباب که از خانواده ی درختان بائوباب مشهور در ماداگاسکار است، درختی بسیار بزرگ با تنه ای شبیه به بطری است به طوری که گاهی به آن ، «درختان بطری ای» هم گفته می شود. به دلیل شکل عجیب و غریبی که دارند و این حقیقت که این درختان، از تنها درختانی هستند که می توانند عمر بسیار طولانی ای داشته باشند، همیشه برای گردشگران کننده ها جذاب بوده اند. 

درختان بائوباب در استرالیا

 

از درختان بائوب در استرالیا، بائوباب بسیار بزرگی در جاده ی رودخانه ی کینگ و درست در جنوب ویندهام استرالیا است. این درخت تقریبا در محدوده ی ۱۵ متری است و تنه ی آن کاملا پوچ و توخالی است یعنی در داخل آن چیزی وجود ندارد. در تنه ی پوچ و تهی این درخت، دری کنده شده است تا بتوان به داخل ورودی جادار آن به راحتی دسترسی داشت.

داستان این درخت از این قرار است که در قرن نوزدهم، پلیس در حال رهبری گروهی از زندانیان بود تا آنها را به زندان ببرد. آنها تصمیم گرفتند تا شبی را در ویندهام بمانند. بعد از مدتی این تیم فهمیدند که درخت توخالی است و بنابراین می توانند کمی آن را شکاف دهند و زندانیان را به داخل آن بفرستند. به این ترتیب شد که این درخت به درخت زندانیان مشهور شد. داخل تنه ی این درخت در حدود ۹ متر مربع جا دارد و تقریبا می تواند ۳۰ زندانی را ر خود جای دهد.

درختان بائوباب استرالیا

درخت بائوباب دیگری در جنوب Derby وجود دارد که شایعه شده این درخت هم کاربری ای مانند درخت توضیح داده شده در بالا داشته است. داخل تنه ی این درخت حدود ۶ متر مربع است و ۲ حفره ی طبیعی برای تنفس وتهویه دارد.

البته تاریخ دان ها این فرضیات را چیزی بیش از شایعات مردمی نمی دانند چرا که هیچ مدرکی نشان از استفاده از این درختان به عنوان زندان بدهد، وجود ندارد. از طرفی دیگر، درختی که در Derby  قرار دارد فقط ۱۶ کیلومتر تا شهر فاصله دارد بنابراین طبق گفته ی تاریخ دانان، هیچ لزومی نداشته که زندانیان در حفره ی یک درخت نگه داری شوند! و تعداد زندانیان آن زمان هم آن قدری نبوده که نیاز به جایی بیشتر از یک زندان شهری باشد.

درخت بائوباب استرالیا

چیزی که مشخص است این است که این درخت ها از سال ۱۹۱۰ در روزنامه ها به مردم شناسانده شدند و جالب اینکه همه ی روزنامه های آن زمان، همین داستان ها را عینا و با اختلاف جزیی ای در کلمات بیان می کردند. بعضی از آنها حتی می گویند که درخت بائوبابی که در ویندهام وجود دارد، در داخل آن نوعی کمربند وجود دارد که در زمان های گذشته از آن برای بستن زندانیان استفاده می شده است و اگر چه بستن زندانیان به درخت و تنه ی درخت های بزگ در آن زمان باب بوده و چندان چیز غیر عادی ای نیست، اما برای این گفته هم مدرکی وجود ندارد.

چیزی که مشخص است این است که درختان بائوباب استرالیا بین توریست ها از جذابیت ویژه ای برخوردارند و صنعت گردشگری این منطقه از استرالیا توانسته اند بسیار رونق ببخشند.

دوشنبه 19 اسفند 1398  10:34 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها