0

مسجدالحرام روی زائران باز شد اما عمره هنوز ممنوع است

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

مسجدالحرام روی زائران باز شد اما عمره هنوز ممنوع است

مقامات سعودی که مسجد الحرام را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت موقت بسته بودند، آن را بر روز زائران بیت الله الحرام باز کردند اما «عمره مفرده» هنوز ممنوع است.
 

عقیق:«عبدالرحمن السدیس» رئیس کل امور مسجد الحرام در مکه و مسجد النبوی در مدینه منوره، جمعه‌شب از بازگشایی مسجدالحرام خبر داد. 

به گزارش رسانه‌های سعودی، درهای مسجد الحرام که به دلیل اقدامات دولت سعودی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به صورت موقت بسته شده بود، از سحرگاه امروز شنبه (هفدهم اسفندماه) باز شد و زائران می‌توانند به طواف و زیارت بیت‌الله الحرام بپردازند. 

با این حال، «عمره مفرده» هنوز ممنوع است. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از السدیس گزارش کرد، شاه سعودی ملک سلمان بن عبدالعزیز اجازه داده است که مطاف برای زائران و نه برای عمره‌گزاران از سحرگاه امروز شنبه باز شود.

رئیس امور مسجدالحرام همچنین به زائران توصیه کرده که «رعایت اقدامات پیشگیری و همکاری با همه خدمه مسجدالحرام برای خدمات‌رسانی، ضروری است». 

گفته می‌شود بسته شدن مسجدالحرام به این شکل و به دلیل انتشار بیماری در طول تاریخ بی سابقه است. 

در همین ارتباط، یک مقام مسئول در عربستان سعودی در بیانیه‌ای با اشاره به ابتلای تعدادی از شهروندان سعودی به ویروس کرونا، ایران را مسئول شیوع این بیماری نه تنها در عربستان بلکه در سطح جهان برشمرد.

تا پنجشنبه گذشته عربستان سعودی از ابتلای پنج سعودی به ویروس کرونا و بهبود یافتن یکی از آنان خبر داده بود. عربستان ادعا کرده که همه این پنج نفر در مدت اخیر، از سفر ایران بازگشته‌اند. 

مسجدالحرام روی زائران باز شد اما عمره هنوز ممنوع است
کعبه هنگام بسته شدن مسجدالحرام به دلیل کرونا

 

 

منبع:فارس

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 17 اسفند 1398  10:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها