0

بررسی آخرین شرایط استان‌ها در مقابله با کرونا

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

بررسی آخرین شرایط استان‌ها در مقابله با کرونا

 
وزیر کشور در ویدئو کنفرانس خود با استانداران سراسر کشور، مهمترین عامل تسریع کننده مدیریت شرایط را نقش آفرینی مؤثر مردم دانست و گفت: بهترین کمک مردم حضور در منزل و اجتناب از هرگونه تردد است.

ایسنا: وزیر کشور در ویدئو کنفرانس خود با استانداران سراسر کشور، مهمترین عامل تسریع کننده مدیریت شرایط را نقش آفرینی مؤثر مردم دانست و گفت: بهترین کمک مردم حضور در منزل و اجتناب از هرگونه تردد است.

نشست ویدئو کنفرانس دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با استانداران سراسر کشور، امروز شنبه ۱۷ اسفند ماه برگزار شد که در آغاز این نشست وزیر کشور ضمن تبریک عید در پیش روی ولادت امیرالمومنین امام علی علیه السلام و تبیین ساختار اعمال مدیریت از سوی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و کار ویژه وزارت کشور درعرصه های اجتماعی، انتظامی و امنیتی مدیریت شرایط جاری کشور بر هماهنگی هرگونه ارتباطات بین ستاد ملی و استانداری ها از سوی وزارت کشور تاکید کرد و گفت: اتخاذ و اعمال توأمان تدبیر، تحمل و بردباری، رمز موفقیت مدیران در مواجهه با این شرایط است.

بررسی آخرین شرایط استان‌ها در مقابله با کرونا

رحمانی فضلی در گفتگوی ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی با حضور رئیس محترم جمهور در خصوص ابعاد اجتماعی شرایط متاثر از شیوع بیماری کرونا از جمله در خصوص سفرهای نوروزی و سرویس های خدماتی از جمله ضرورت تدوین پروتکل های لازم در مورد مراکز خدماتی را تشریح کرد و بر آمادگی حداکثری سطوح مختلف مدیریتی برای مدیریت شرایط تاکید کرد.

وزیر کشور گفت: مهمترین عامل تسریع کننده در ارتقای مدیریت شرایط موجود کشور، استمرار و تقویت نقش آفرینی مؤثر عموم مردم است و بهترین کمک مردم در این شرایط، رعایت کامل توصیه های بهداشتی و اجتناب از هرگونه تردد غیر ضرروی در سطح شهرها و جاده ها است.

رحمانی فضلی در این نشست ضمن تشریح سناریوهای متفاوت مدنظر که بر اساس مطالعات علمی تدوین شده است و الزامات و اقتضائات هر یک از این سناریوها، بر حمایت حداکثری استانداران از روند تقویت آمادگی ها در عرصه خدمات بهداشتی و درمانی تاکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت های استانی استفاده کنیم و همزمان با رعایت سیاست ها و راهبردهای ستاد ملی، همه خلاقیت ها و ابتکارات استانی را در چارچوب ترتیبات قانونی و موازین علمی برای بهبود شرایط بکار بگیریم و در این مسیر از حداکثر همکاری بخش خصوصی و مردم استفاده کنیم.

وزیر کشور با تبیین اهمیت و ضرروت استمرار آرامش جامعه خاطر نشان کرد: انتظار می رود، صدا و سیما با برنامه ریزی لازم، علاوه بر اطلاع رسانی شایسته، فضای بسیار بسیار پر نشاطی را در آستانه سال جدید برای مردم فراهم نماید.

وی با اشاره به اهمیت اتخاذ رویه واحد در سیاست ها و راهبردها و روش های اصلی مقابله با شیوع بیماری کرونا، خواستار توجه جدی استانداران به ابعاد اجتماعی، انتظامی و امنیتی شرایط شد و بر هماهنگی با حوزه ذیربط وزارت کشور در این خصوص تاکید کرد.

وزیر کشور همچنین تعامل مؤثر بین استان ها را برای عبور از شرایط موجود ضروری برشمرد و همکاری حداکثری فی مابین استانداران به خصوص در استان های مجاور را خواستار شد.

در این نشست، تعدادی از نمایندگان عالی دولت در استان ها، ضمن ارائه گزارش از آخرین شرایط استان در مدیریت مبارزه با بیماری کرونا، پیشنهادات مدنظر برای بهبود شرایط از جمله؛ بهبود ساختار ستادملی، اختصاص اعتبار قابل توجه از طرف سازمان برنامه و بودجه، پیش بینی روش های مؤثر برای مشارکت مردمی و استفاده از خیرین،‌ تعویق ارائه سرویس های خدماتی غیرضروری به ایام آتی، پرداخت فوری کارانه کادر درمانی، تسویه فوری مطالبات دانشگاههای علوم پزشکی از سازمان تامین اجتماعی،‌پیشنهادات اصلاحی برای روند تامین اقلام بهداشتی، ساماندهی نحوه حضور کارکنان در دستگاههای اجرایی را ارائه و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ​مرور مصوبات و اقدامات ستادهای استانی، تحول در نظام اطلاع رسانی، طراحی الگوی تشخیص نیاز یا عدم نیاز به استقرار بیمارستان صحرائی، راهکارهای رفع کسری بودجه دانشگاه های علوم پزشکی استان ها، نقش آفرینی دهیاران در راستای پدافند غیر عامل و پیش بینی چارچوب های جدی برای نظم دهی به ترددهای داخل شهری وبین شهری و همچنین توجه کافی به اختیارات استانداران برای اعمال مدیریت در شرایط موجود، از دیگر محورهای مورد نظر استانداران در این نشست بود که مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 17 اسفند 1398  9:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها