0

منع سفر در ایتالیا برای مهار کرونا

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

منع سفر در ایتالیا برای مهار کرونا

منع رفت و آمد در چند شهر شمال ایتالیا برای مهار ویروس کرونا

منع سفر در ایتالیا برای مهار کرونامنع سفر در ایتالیا برای مهار کرونا

شهر کودونیو در شمال ایتالیا

در پی مرگ دومین شهروند ایتالیایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا رفت و آمد در چند شهر شمال ایتالیا به شدت محدود شد. در بین کشورهای اروپایی تا کنون بیشترین موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا شناسایی شده است.

دولت ایتالیا برای مقابله با گسترش ویروس کرونا تدبیرهایی در دستور کار قرار داده و امیدوار است شیوع اپیدمی در شهرهای شمالی را متوقف کند.

مرکز شیوع ویروس جدید کرونا موسوم به کووید- ۱۹ در ایتالیا منطقه لومباردی در شمال آن است. دولت ایتالیا شامگاه شنبه، سوم اسفند (۲۲ فوریه) ورود و خروج شهروندان به چند شهر این منطقه را ممنوع اعلام کرد.

بر پایه مقرراتی که دولت جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا وضع کرد رفت و آمد به چند شهر استان لومباردی فقط در موارد استثنایی و با دریافت مجوز ممکن است.

روز شنبه مرد ۷۸ ساله‌ای که حدود ده روز پیش به خاطر بیماری دیگری در بیمارستانی در شهر کودونیو بستری شده بود بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در گذشت.

این نخستین مورد از مرگ یک شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر اثر ابتلا به کووید- ۱۹ محسوب می‌شد. اندکی بعد یک زن ۷۷ ساله ایتالیایی نیز در همین منطقه به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

شهر کودونیو که در ۶۰ کیلومتری میلان، مرکز منطقه پرجمعیت لومباردی واقع شده تا کنون کانون اصلی شیوع کرونا در ایتالیا شناخته شده است. در این شهر تا بامداد یک‌شنبه ۵۴ مورد و در شهر Venetien در نزدیکی آن ۱۷ مورد ابتلا به کووید- ۱۹ شناسایی شده است.

بیشترین موارد ابتلا در اروپا

وزارت بهداشت ایتالیا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه لومباردی را ۷۹ نفر گزارش کرده است. این بالاترین موارد شناسایی شده در یک کشور اروپایی محسوب می‌شود.

دولت ایتالیا علاوه وضع مقررات منع رفت و آمد در شهرهایی که بیشترین موارد ابتلا در آنها شناسایی شده، تمام فروشگاه‌های مواد غذایی، بارها، رستوران‌ها و مراکز ورزشی و آموزشی در لومباردی را برای یک هفته تعطیل اعلام کرده است.

 نخست وزیر ایتالیا اعلام کرده که همزمان با اعلام وضعیت فوق‌العاده در برخی شهرها، نشست‌های اضطراری با اداره‌ها و نهادهای حفاظت از شهروندان نیز برگزار خواهد شد و هدف از این اقدام‌ها محافظت از سلامت شهروندان ایتالیایی است.

"تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان روز یک‌شنبه به نقل از جوزپه کونته نوشته که نظارت بر مقررات منع رفت و آمد در چند شهر منطقه لومباردی را نیروی انتظامی و پلیس بر عهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا ابراز امیدواری کرده که شهروندان ساکن منطقه لومباردی برای رعیت مقررات رفع منع و آمد تفاهم نشان دهند. او در عین حال هشدار داده که نقض این مقررات "پیگرد قضایی" در پی خواهد داشت.

افزایش موارد ابتلا و قربانیان خارج از چین

آغاز گسترش ویروس جدید کرونا به روزهای پایانی دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان مرکز استان هوبئی چین باز می‌گردد. در روزهای گذشته شمار مبتلایان و قربانیان خارج از چین به طور محسوسی افزایش داشته است.

مطابق اطلاعاتی که وب‌سایت رهگیری گسترش کرونا در جهان منتشر کرده تا صبح یک‌شنبه بیش از ۷۸ هزار و ۷۰۰ مورد ابتلا به کرونا در کشورهای مختلف شناسایی شده که نزدیک به ۷۷ هزار مورد آن مربوط به چین است.

منع سفر در ایتالیا برای مهار کرونامنع سفر در ایتالیا برای مهار کرونا

ویروس کرونا تا سوم اسفند در ایران شش قربانی گرفته اما آمار رسمی تعداد مبتلایان باورپذیر نیست

کره جنوبی با ۵۵۶ مورد، ژاپن با ۱۳۵ و سنگاپور با ۸۵ مورد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند و ایتالیا چهارمین کشور جهان با بیشتر موارد آلودگی به ویروس کرونا به شمار می‌رود.

مسئولان جمهوری اسلامی که تا چند روز پیش ورود کرونا به ایران را تکذیب می‌کردند روز شنبه شمار مبتلایان ایرانی را ۲۸ نفر و تعداد قربانیان را شش نفر اعلام کرده‌اند.

ایران؛ بیشتر قربانی خارج از چین، آمار مشکوک

ایران با شش قربانی تا کنون بیشترین موارد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خارج از چین را به خود اختصاص داده است. پس از ایران کره جنوبی با چهار قربانی قرار دارد و کشورهای دیگر مانند ایتالیا، تایوان، فیلیپین، فرانسه و هنگ‌کنگ تا کنون یک یا دو مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند.

شواهد نشان می‌دهد مسئولان جمهوری اسلامی در مورد شیوع کرونا نیز مانند دیگر بحران‌ها پنهان‌کاری می‌کنند و واقعیت را به مردم نمی‌گویند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مطابق الگوها و ارزیابی‌هایی سازمان بهداشت جهانی، به طور معمول نسبت موارد فوتی به تعداد مبتلایان دو تا سه درصد بیشتر نیست. در چنین حالتی مرگ شش نفر در برابر ابتلای ۲۸ شهروند به کرونا در ایران باورپذیر نیست.

تعداد قربانیان در ژاپن یک سوم درگذشتگان در ایران بوده در صورتی که در این کشور موارد شناسایی شده ابتلا نزدیک به پنج برابر است. تعداد کل قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان تا بامداد یک‌شنبه بیش از دو هزار و ۴۶۰ مورد ثبت شده است.

شنبه 17 اسفند 1398  12:24 AM
تشکرات از این پست
khaliln
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1598
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:منع سفر در ایتالیا برای مهار کرونا

در شهرهای بزرگ کشور عزیز ما نیز برای کنترل کرونا باید منع رفت و آمد می گذاشتند.

شنبه 17 اسفند 1398  1:12 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
دسترسی سریع به انجمن ها