0

نوکیا در تهران از آینده تکنولوژی می‌گوید

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

نوکیا در تهران از آینده تکنولوژی می‌گوید

نوکیا در تهران از آینده تکنولوژی می‌گوید
 
 
 

مسیر موفقیت‌ها و دستاوردهایی که نوکیا به عنوان یک کمپانی پیشتاز تاکنون پشت سر گذاشته است نوید از آینده‌ای با تکنولوژی‌ها و راه حل‌هایی خلاقانه و جدید می‌دهد که نوکیا آن را با تمام قوا هدف قرار داده است.



علیرضا شفیع پور، مدیر کل نوکیا در ایران، این گونه در این باره سخن گفت: «مروری بر گذشته و آینده نوکیا نشان می‌دهد که ما در نوکیا سرآغاز مسیری بوده‌ایم که پایان آن ایجاد جهانی است که در آن افراد به آنچه مهم است ارتباط داشته و از این طریق می‌توانند بهترین بهره را از تک تک لحظاتشان ببرند. و این چیزی نیست جز استراتژی اصلی نوکیا که با پیشتازی در ارائه تکنولوژی‌ها و راه حل های جدید در آینده نیز دنبال خواهد شد. Nokia Life Tools که تاکنون در برخی کشورها به اجرا درآمده، نمونه‌ای از این راه حل‌های جدید است که با در اختیار گذاشتن ابزارهایی صحیح اطلاعات لازم را به منظور گرفتن تصمیمات آگاهانه برای کاربران فراهم می‌نماید. نوکیا به تازگی با معرفیNokia Instant Community نیز ضمن کامل‌تر کردن لیست تکنولوژی‌های خود، امکان برقراری ارتباط در فواصل نزدیک را بدون استفاده از فناوری‌های سلولی، بلوتوث و یا شبکه WLAN مهیا نموده است.»



سپس حمیدرضا نیکدل، مدیر روابط عمومی نوکیا در ایران، به شرح مختصری از تکنولوژی‌های آینده نوکیا پرداخت و گفت: «پیشگامی در ارائه راه حل‌ها و تکنولوژی‌های جدید در دنیای رقابتی امروز مترادف با پیشگامی در تحقیقات و سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در این زمینه است. نوکیا همواره نسبت به این موضوع توجه خاصی داشته و مرکز جهانی تحقیقات نوکیا (NRC ) اهمیت این موضوع را به خوبی آشکار می‌نماید.»



او افزود: «مرکز تحقیقات نوکیا با 12 شعبه در سرتاسر دنیا در زمینه تحقیق و توسعه تکنولوژی‌های موبایل فعالیت داشته و در این بین تمرکز خود را برروی چهار محور اصلی مدل سازی‌غنی متنی (rich context modeling) ، واسط کاربری، پلتفرم‌های موبایل با عملکرد بالا و ارتباطات هوشمند بی‌سیم (cognitive radio) قرار داده است تا بتواند ضمن همگرایی هرچه بیشتر دو صنعت اینترنت و ارتباطات، خالق تجربه‌هایی منحصر به فرد و شخصی برای کاربران باشد.


نوکیا ضمن توجهی خاص به مفهوم واقعیت ترکیبی (mixed reality) همواره در تلاش بوده است تا دنیای واقعی و دیجیتال را هرچه بیشتر به هم نزدیک‌تر نماید. Nokia Point & Find ، به عنوان اولین جست‌وجوگر واقعیت (reality browser) موبایل برروی گوشی‌های سیمبین 60 یکی از دستاوردهای نوکیا در این زمینه بوده که کاربر را قادر می‌سازد تا با گرفتن دوربین GPS دار گوشی خود برروی چیزهای مختلف به اطلاعات و سرویس‌های مفید پیرامونش دسترسی پیدا کند. به علاوه، Nokia Green Explorer نیز که در زمره سرویس‌های زیست‌محیطی به شمار می‌رود با فراهم کردن اطلاعات مربوط به محیط زیست به همراه عکس‌ها و نکات زیست‌محیطی درباره کشورهای مختلف کاربران را در داشتن زندگی سبزتر و سفری پاک تر یاری رسانده و در کنار سایر سرویس‌های نوکیا در جهت ساختن جهانی متفاوت حرکت می‌کند.»

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  3:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها