0

توصیه‌های فرماندار اصفهان دربارۀ کرونا

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 6330
محل سکونت : خوزستان

توصیه‌های فرماندار اصفهان دربارۀ کرونا

ایسنا/اصفهان فرماندار اصفهان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، علاوه بر شرح بایدها و نبایدها، نشاط، امید و کاهش تجمعات را عواملی مهم در جهت مدیریت و کنترل بیماری کرونا دانست.

حسین سیستانی در جلسۀ ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان اصفهان، با تأکید بر لزوم آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص روش‌های پیشگیری از ابتلای به بیماری کرونا، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی لازم با هدف آموزش به گروه‌های مختلف جامعه در زمینۀ پیشگیری از این بیماری و رعایت نکات بهداشتی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار بگیرد.

وی با تأکید بر ضرورت توجیه مردم درباره کاهش تجمعات، افزود: مردم باید در نظر داشته باشند که کاهش تجمعات و ماندن در منزل، نقش مهمی در مدیریت و کنترل بیماری کرونا دارد.

سیستانی با تأکید بر همکاری تمامی اصناف به‌ویژه رستوران‌داران، تالارها، باشگاه‌ها، استخرها و ... گفت: تمام این‌گونه اماکن باید در راستای مقابله با این بیماری و جلوگیری از شیوع آن نسبت به تعطیلی تا پایان این بیماری اقدام کنند و دستگاه‌های نظارتی مکلف به بازرسی هستند.

فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت همکاری دستگاه‌های مختلف با مراکز بهداشت و درمان به‌منظور ریشه‌کن کردن این بیماری، تأکید کرد: دستگاه‌های مختلف شهرستان با همکاری مراکز بهداشت و درمان نسبت به استقرار میز سلامت در ورودی ادارات و تعیین رابط سلامت، اقدام و وضعیت بهداشتی و سلامت مراجعین را حتی‌الامکان کنترل کنند.

وی ادامه داد: از ظرفیت هلال‌احمر و بسیج نیز در امور مختلف و از ظرفیت شهرداری‌ها در تبلیغات شهری به‌منظور اطلاع‌رسانی به مردم و همچنین ضدعفونی کردن معابر، شهرها، پایانه‌های مسافربری و اتوبوس‌های شهری، استفاده شود.

سیستانی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم پیرامون گندزدایی و ضدعفونی کردن تمام مؤسسات و مراکز آموزشی و مساجد باید در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.

فرماندار اصفهان یادآور شد: مردم نباید به شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی درباره این بیماری توجه کنند و مطمئن باشند که مسئولان بیشتر از آنان به این موضوع حساس هستند.

معاون استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه مردم باید برای کنترل این بیماری، آرامش خود را حفظ کنند، افزود: مردم باید از هرگونه اضطراب به دور باشند، زیرا نشاط و امید، از عوامل مؤثر در مدیریت و کنترل این بیماری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اصفهان، وی اعلام کرد: مردم برای هرگونه مشاوره و راهنمایی درباره بیماری کرونا می‌توانند با سامانه ۳۱۱۳ تماس گرفته و سؤالات خود را از کارشناسان مربوطه بپرسند.

سیستانی بر لزوم رعایت بهداشت در نانوایی‌ها  نیز تأکید کرد و گفت: نانوایان باید ضمن توجه به نکات بهداشتی و تعامل با مراکز بهداشت، میزهای خود را ضدعفونی کرده و از گرفتن وجه نقد از شهروندان اجتناب کنند.

فرماندار اصفهان در خصوص سفرهای نوروزی نیز عنوان کرد: امسال به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا، شهرستان اصفهان میزبان میهمانان نوروزی نخواهد بود و خدماتی نیز در این خصوص به مسافران نوروزی ارائه نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت محدودیت برگزاری نمازهای جمعه و جماعت اظهار کرد: ائمه جمعه و جماعات به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، نسبت به محدودیت و یا عدم برگزاری موقت نمازهای جمعه و جماعت توجه ویژه‌ای داشته باشند.

سیستانی بر لزوم برخورد جدی با محتکران اقلام بهداشتی، تأکید و خاطرنشان کرد: احتکار اقلام بهداشتی مستقیماً با سلامت مردم در ارتباط است و دستگاه قضایی با جدیت با این افراد برخورد خواهد کرد.

فرماندار اصفهان با تأکید بر ارزیابی  فعالیت‌های این ستاد در راستای پیشگیری و مقابله مؤثر با بیماری کرونا در سطح شهرستان، از پیش‌بینی کمیته‌ای به‌منظور ارزیابی فعالیت دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و شهرداری‌ها به‌منظور رفع نواقص و تقویت نقاط مثبت عملکرد این ستاد خبر داد.

جمعه 16 اسفند 1398  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها