0

توصیه هایی برای رهایی از یک جا نشینی در موقع مبارزه با کرونا

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

توصیه هایی برای رهایی از یک جا نشینی در موقع مبارزه با کرونا

رهایی از یکجانشینی در روزهای خانه‌نشینی کرونایی | توصیه‌های انجمن روانشناسی سلامت

انجمن روانشناسی سلامت ایران با انتشار اطلاعیه ای راهکارهایی را برای دوری از یکجانشینی در روزهایی توصیه کرد که مردم به خاطر شیوع کرونا مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند.

!!!!!!!!!!!

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، انجمن روانشناسی سلامت ایران امروز (چهارشنبه ۱۴ اسفند) اطلاعیه ای را منتشر کرده است. در این اطلاعیه آمده است:‌ در طول روز سعی کنید بیش از ۳۰ دقیقه در یک نقطه ساکن نشوید یا ننشینید. به بهانه های مختلف راه بروید. برای نمونه همکاری در کارهای خانه، چای ریختن،‌ تلفن صحبت کردن،‌ حتی دیدن تلویزیون یا گوش دادن به رادیو و موسیقی با راه رفتن باشد.

در این اطلاعیه تصریح شده است:‌ با توجه به فرصت ایجاد شده می توان از کتاب های صوتی بهره گرفت و در زمان بندی های ۲۰ دقیقه تا یک ساعت بدون توقف راه رفت و به یک کتاب صوتی گوش داد. پیش از راه رفتن و پس از راه رفتن آب نوشید.

«برای راه رفتن حتی در فضاهای کوچک می توان مسیر رفت و برگشت را طوری تنظیم کرد که در صورت امکان مسیری را رو به جلو و همان مسیر را با گام های رو به عقب،‌ بازگشت. سعی کنید در  سه نوبت در روز فرصت های ۵ تا ۱۰ دقیقه ای را برای چند نرمش کشش اختصاص داده و برای پیشگیری از آسیب به گردن استفاده از موبایل را کاهش داد.»

انجمن روانشناسی سلامت ایران در این اطلاعیه افزود: ۱۰۰ گام در جا و یا در جا دویدن. حرکت گردن با چرخش صورت به راست و چپ. حرکت دورانی دست با محور سرشانه از عقب به جلو و ۱۲ حرکت از جلو به عقب. ۱۲ حرکت پروانه یا بال زدن با دست. همراه با خم کردن زانو در زمان پائین آمدن دست ها بدون پرش و در حالت ثابت. ۱۲ حرکت خم شدن رو به زمین و بالا آمدن. در هر مرحله که به جلو خم می شوید با سه حرکت تلاش کنید که دست ها به زمین نزدیک تر شود.

«۱۲ حرکت نشستن نیمه به نحوی که زاویه ساق پا و ران ۹۰ درجه باشد. در هر مرحله که به زاویه ۹۰ درجه می رسید با یک مکث کوتاه ۲ ثانیه به وضعیت ایستاده باز گردید. روی زمین به پشت دراز کشیده و زانوها خم باشد به نحوی که کف پا روی زمین قرار گیرد. حالا زانوها را به طرفین بکشید. این حرکت برای هر طرف ۱۲ بار باشد. در همان شرایط این بار باسن را طرف بالا بکشید و دوباره باز گردید. ۱۲ بار. در همان وضعیت زانوها را روی سینه با دست بالا بکشید. ۱۲ بار . سر را تا جایی بالا بیاورید که عضله شکم منقبض شود. ۱۲ بار.»

در این اطلاعیه آمده است:‌ بعد از انجام مجموعه این حرکات در روز خواهید دید که چه احساس سبکی،‌ نشاط و سرزندگی را تجربه خواهید کرد و تکرار آن سه بار در روز شما را برای استفاده مفیدتر در لحظات بعدی زندگی تان مهیاتر می کند. در هر صورت ورزش ضامن سلامتی جسم و روان است.

پنج شنبه 15 اسفند 1398  8:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها