0

چگونه به کودکان آموزش دهیم؟

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

چگونه به کودکان آموزش دهیم؟

 

از اینکه در جاهای مختلف می خوانم و می شنوم که افراد در مورد آموزش دادن مهارت های مختلف به فرزندان خود حرف می زنند، خسته شده ام.

گروه ترجمه نی‌نی‌بان: از اینکه در جاهای مختلف می خوانم و می شنوم که افراد در مورد آموزش دادن مهارت های مختلف به فرزندان خود حرف می زنند، خسته شده ام.

 

فرزند باید مطیع والدین باشد یا مطیع حرف حساب؟

 

 مگر خدای ناکرده فرزندان شما سگ هستند؟ یک لحظه به این موضوع فکر کنید. آیا می خواهید فرزندانتان مطیع شما باشند؟ آیا داشتن یک فرزند مطیع بزرگ ترین و بهترین چیزی است که می توانید آرزو کنید؟ پس شاید در این صورت آموزش دادن و تمرین دادن راهکار مناسبی برای شیوه تربیتی شما باشد. اگرچه این نمی تواند هدف مناسبی برای انسان باشد. وقتی شما مردم را برای اطاعت از خودتان تمرین می دهید، درواقع آنها را صرفا برای پیروی از مافوق به جای گوش دادن به غریزه های درونی شان آموزش داده اید. دراین شرایط آنها توانایی استفاده از عقل سلیم یا منطقی فکر کردن برای تصمیم گیری را از دست می دهند و به جای آن صرفا به آموزش ها و توصیه هایی که از سوی دیگران برای تصمیم گیری در امور به آنها داده شده، اتکا می کنند. شما به آنها در خدمت دیگران بودن و متکی بودن به بقیه را آموزش داده اید. تاریخ نشان داده که اطاعت بی قید و شرط چیز خطرناکی است. برای همین فرزندانتان را تمرین ندهید و به جایش به آنها چیزهای دیگر بیاموزید. سعی کنید از طریق مثال های مربوط به خودتان، به آنها چیزی یاد دهید. جملاتی نظیر «کاری که می گویم را انجام بده، نه کاری که من می کنم» را کنار بگذارید. به جایش، الگوی رفتاری که می خواهید فرزندانتان از آن پیروی کنند را طراحی کرده و باورها و دلایل خود را برای انجام کارها به شیوه های مختلف به آنها توضیح دهید. اگر شما حس رهبری خوبی داشته باشید، فرزندانتان از شما پیروی می کنند. برای اینکه به شما نگاه می کنند و برایتان احترام قائل هستند، نه برای اینکه از شما می ترسند. سعی کنید با حل کردن مشکلات به آنها چیزی بیاموزید. به فرزندتان نگویید که برای حل یک مشکل چه کار باید بکند. به جای آن، از او سوال بپرسید و به او کمک کنید تا خودش راه حلی برای مشکل پیدا کند. با دخالت دادن آنها در انجام کارها، به آنها چیزی بیاموزید. اجازه دهید که به شما در اشپزی و کارهای خانه کمک بکنند. توجه آنها را به مسیری که برای رفتن به سوپرمارکت می پیمایید جلب کنید و دفعه بعد از آنها بخواهیید که مسیر را به شما بگویند. در زمان تصمیم گیری هایی که مربوط به خانواده هستند، نظر آنها را بپرسید. شاید شما در مورد اینکه چه ماشینی می خواهید بخرید تصمیم نهایی را می گیرید، ولی اجازه دهید که فرزندتان رنگ آن را انتخاب کند. جامعه به رهبران نیاز دارد. ما به مردمی سرشار از ایده نیاز داریم. جامعه به محققان و مبتکران نیازدارد. به مردمی که انگیزه انجام کارهای بزرگ داشته باشند. افرادی که بچه های خود را تمرین و آموزش می دهند، قابل درک نیستند. جامعه به مردمی نیاز دارد که به بچه هایشان قدرت تبدیل شدن به افرادی مستقل از نظر ذهنی را یاد می دهند. اگر می خواهید چیزی برای تمرین و آموزش دادن داشته باشید، بهتر است یک حیوان خانگی بگیرید و بچه دار نشوید.​

چهارشنبه 14 اسفند 1398  6:14 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها