0

ناخواسته رفتار بد کودک را پاداش ندهید

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

ناخواسته رفتار بد کودک را پاداش ندهید

 

هم رفتار خوب و هم رفتار بد در صورت دریافت پاداش، تقویت می شوند

والدین ممکن است در تربیت فرزندشان دچار اشتباه شوند. این خطاها به ایجاد مشکلات رفتاری و هیجانی در کودکان، کمک می کند. والدین نیز همانند کودکان بی عیب و نقص نیستند، اما باید نهایت سعی خود را برای تربیت کودکان به کار بگیرند. یکى از جانشین هاى تنبیه اظهار نارضایتى از رفتار کودک است. اما در حدى که بچه، خود را به خاطر خطایش حقیر و بى ارزش نشمارد و باید به طریقى باشد که کودک به سوى جبران خطایش سوق داده شود. توصیه می شود با آگاهی کامل نسبت به خطایی که از کودک سر زده است، ناخواسته رفتار بد کودک را پاداش ندهید.

ناخواسته رفتار بد کودک را پاداش ندهید

ناخواسته رفتار بد کودک را پاداش ندهید

 

تا هنگامی که شما ناخواسته رفتار بد کودک خود را پاداش می دهید، این رفتار بد تقویت شده و به احتمال فراوان در آینده تکرار می شود. این کار اغلب اوقات از والدین پرکار یا پر مشغله سر می زند . هنگامی که والدین رفتار بد کودک را پاداش می دهند، باعث بروز مشکلاتی در آینده برای خود و برای کودکان خود می شوند. احتمالا این یکی از رایج ترین اشتباهات در تربیت کودک است که والدین مرتکب آن می شوند.

هنگامی که بچه  پنج ساله، قصد جلب توجه مادرش را دارد ، بویژه در مواقعی که مادر مشغول انجام کاری است، شروع به جیغ زدن می کند . ما در، جیغ زدن های او را چنان غیر قابل تحمل می یابد که بلافاصله کار خود را کنار می گذارد، او را به خاطر جیغ زدن، سرزنش می کند و سپس از او می پرسد که چه می خواهد. کودک یادگرفته است که هرگاه واقعاً خواهان توجه مادر است، باید نخست جیغ بزند و سپس سرزنش مادر را بپذیرد . آنگاه توجه مادر را دریافت خواهد کرد که این برای کودک پنج ساله، پاداشی بسیار قوی است . کودکان و والدین، رفتارهای مناسب و همچنین رفتارهای نامناسب را به یکدیگر می آموزند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

چهارشنبه 14 اسفند 1398  10:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها