0

اقدام سرويس اطلاعاتي تاجيكستان در برخورد با بانوان محجبه

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

اقدام سرويس اطلاعاتي تاجيكستان در برخورد با بانوان محجبه

به تازگي نيروهاي امنيتي تاجيكستان در برخي از ولايات اين كشور با مراجعه به طلاب و فارغ‌التحصيلان ديني كه در يكي از كشورهاي اسلامي خصوصا ايران و پاكستان تحصيل كرده‌اند نسبت به تصويربرداري چهره و انگشت‌نگاري ايشان اقدام كرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ثامن‌آنلاين، كميته (سازمان) امنيت ملي جمهوري تاجيكستان طي دستورالعمل شفاهي به مسئولان وزارت كشور اعلام كرده كه با افراد محجبه به صورت غيررسمي برخورد و محيط را براي آنها ناامن سازند.

به گزارش ثامن مقرر است اقدام مذكور طي دو ماه آينده توسط گروهي از پرسنل وزارت كشور با لباس شخصي و بدون شناسايي هويت در مناطق خلوت با هدف عمليات ايذايي صورت پذيرد.

همچنين يكي از مسئولان حزب نات تاجيكستان درخصوص انگشت نگاري طلاب توسط نيروهاي امنيتي جمهوري تاجيكستان گفت: به تازگي نيروهاي امنيتي تاجيكستان در برخي از ولايات اين كشور با مراجعه به طلاب و فارغ‌التحصيلان ديني كه در يكي از كشورهاي اسلامي خصوصا ايران و پاكستان تحصيل كرده‌اند نسبت به تصويربرداري چهره و انگشت‌نگاري آنها اقدام كرده‌اند. اين انگشت نگاري در چهار مرحله و براي چهار حوزه به ترتيب، محل زيست – محل ناحيه – محل ولايات – محل جمهوري صورت مي‌گيرد.

گفتني است پس از انتخابات پارلماني اسفند ماه 88 در جمهوري تاجيكستان فضاي امنيتي در اين جمهوري عليه مسلمانان و مظاهر اسلامي و همچنين طلاب امور ديني روز به روز تشديد مي‌شود. سنگين‌ترين جو موجود در افكار عمومي بر روي حزب نات و همچنين مسلمانان مرتبط با جمهوري اسلامي ايران بوده است.

شنبه 25 دی 1389  3:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها