0

نرم‌افزار حجاب و عفاف در قم توليد مي‌شود

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

نرم‌افزار حجاب و عفاف در قم توليد مي‌شود

معاون پژوهش مؤسسه فرهنگي ياسين از توليد و رونمايي نرم‌افزار حجاب و عفاف در قم همزمان با ارديبهشت ماه سال 1390 خبر داد.

حجت‌الاسلام عليرضا تقيان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تأسيس مؤسسه فرهنگي ياسين در سال 1373 اظهار داشت: اين مؤسسه همزمان با ميلاد اميرمؤمنان (ع) به همت جمعي از طلاب و فضلاي آشنا به دانش رايانه در شهر قم تأسيس شد.
وي با اشاره به اهداف اين مؤسسه گفت: تبيين و ترويج انديشه‌هاي ناب اسلامي، آموزش و ترويج فرهنگ و معارف اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و ... از اهداف اين مؤسسه محسوب مي‌شود.
معاون پژوهش مؤسسه فرهنگي ياسين خاطرنشان كرد: توليدات اين مؤسسه عموم افراد جامعه به ‌ويژه نسل كودك، نوجوان و جوان را دربرگرفته و مفاهيم والاي اخلاقي و سيره‌ بزرگان دين را به مخاطبان انتقال مي‌دهد.
تقيان تصريح كرد: اين مؤسسه براي دستيابي به اهداف خود تلاش مي‌كند تا با استفاده از امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري برنامه‌هاي جذاب و متنوعي را در زمينه‌‌ آموزش قرآن، نماز، زندگينامه و سيره‌ اهل بيت (ع) و فرهنگ عمومي توليد كند.
وي با بيان اينكه 50 نفر از نيروهاي متخصص فني و پژوهشي در اين مؤسسه مشغول فعاليت هستند، بيان داشت: اين نيروها در امر تحليل و طراحي، تدوين متون، برنامه‌نويسي، صدابرداري، گرافيك و ورود اطلاعات در ارائه دستاوردها مشاركت دارند.
معاون پژوهش مؤسسه فرهنگي ياسين خاطرنشان كرد: دستاوردهاي مؤسسه از نظر نوآوري، تنوع تصاوير و طرح‌هاي گرافيكي، شيوايي و صحت متون، برنامه‌نويسي و ساير شاخص‌هاي پژوهشي و فني داراي استاندارد مطلوبي است.
تقيان از توليد و رونمايي نرم‌افزار حجاب و عفاف در ارديبهشت ماه سال 1390 خبر داد و افزود: با توجه به تأكيدات ويژه مقام معظم رهبري توجه به اين فريضه ديني در دستور كار مؤسسه قرار گرفته است.
وي خاطرنشان كرد: موضوعاتي مانند عفت عمومي و جامعه پاك و سالم در اين نرم‌افزار گنجانده شده و مخاطب اصلي آن دانش‌آموزان دبيرستاني و دانشجويان هستند.
معاون پژوهش مؤسسه فرهنگي ياسين تصريح كرد: در بخشي از اين نرم‌افزار بخش پرسمان در نظر گرفته شده است كه به صورت سؤال و جواب مطالب ارائه شده و پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني و مراكز حوزوي داراي فعاليت مشاوره و پاسخگويي به مخاطبان در بخش‌هاي ديگر اين نرم‌افزار معرفي مي‌شود.

شنبه 25 دی 1389  3:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها