0

حصاري از نور در برابر دزدان دريايي!

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

حصاري از نور در برابر دزدان دريايي!

ليزر گمراه‌كننده‌ براي دفاع در برابر دزدان دريايي سومالي ساخته شدنور

 

دانشمندان انگليسي يك گونه جديد سلاح ليزري ساخته‌اند كه مي‌تواند اهداف در حال حركت را تا فاصله نزديك به دو كيلومتري مورد هدف قرار دهد.

 

شركت صنايع دفاعي BAE سيستمز براي دفاع در برابر حملات دزدان دريايي به كشتي‌هاي خصوصي و تجاري در سواحل سومالي دست به ساخت اين دستگاه غير مرگبارزده است.

 

اين ليزر در زمان حمله دزدان دريايي، كشتي را در پوششي سبزرنگ پنهان كرده و باعث مي‌شود تا دزدان ديد درستي از كشتي پيدا نكرده يا نتوانند به آن شليك كنند.

 

اين دستگاه كه هم در شب و هم در روز كار مي‌كند، قرار است در منطقه آزمايشات ليزرس وركسترشاير انگليس مورد آزمايش قرار گيرد.

 

به گفته روي كلارك، سخنگوي شركت BAE، كشتي‌رانان از اين ليزر مانند تابش نور خورشيد كه ديد طرف مقابل را تار مي‌كند براي پنهان شدن استفاده خواهند كرد.

 

كاركرد اين ليزر به صورت تابش متمركز يك نور سبزرنگ است كه ديد هر كسي را كه به سمت آن نگاه مي‌كند تار كرده و در نتيجه باعث سرگرداني دزدان دريايي مي‌شود.

 

اين شركت ليزر مذكور را براي تركيب با رادار فركانس بالايي ساخته كه مي‌تواند قايق‌هاي كوچك مورد استفاده دزدان دريايي را موقعيت‌يابي كند.

 

اين رادار پس از موقعيت يابي قايق‌ها، ليزر سبزرنگ را به سمت آنها هدايت مي‌كند. اين ليزر در عين حال بي‌خطر بوده و به چشمان افرادي كه به آن خيره مي‌مانند آسيبي نمي‌رساند.

 


شنبه 25 دی 1389  3:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها