0

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

یکی از اماکن پرمخاطب حرم امام رضا (ع) میهمانسرای حضرتی است که در روز طی سه وعده ده‌ها هزار پرس غذای متبرک به زائران و مجاوران حرم امام رئوف تقدیم می‌کند.
 

عقیق:یکی از اماکن پرمخاطب حرم امام رضا (ع) میهمانسرای حضرتی است که در روز طی سه وعده ده‌ها هزار پرس غذای متبرک به زائران و مجاوران حرم امام رئوف تقدیم می‌کند.

در این راستا گفت‌‌وگویی با مدیر پشتیبانی حرم امام رضا (ع) انجام دادیم که در ادامه تقدیم می‌شود.

علی امینی گازار مدیر پشتیبانی سازمان حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با فارس با تشریح نحوه دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حضرت توسط زائران بارگاه منور رضوی، گفت: آستان قدس رضوی در راستای ایجاد فرصت برابر جهت بهره‌مندی تمامی زائران امام رئوف علیه‌السلام از مهمان‌سرای حرم مطهر، با طراحی نرم افزار «نعیم رضوان» تلاش کرده تا تحولی در توزیع عادلانه دعوت‌نامه مهمانسرای حضرتی ایجاد کند.

وی افزود: در این روش کد ملی هر فرد مبنای توزیع غذای حضرتی قرار داده شده است و هر شخص با کد ملی خود می‌تواند از فرصت تنعم از غذای متبرک حضرت بهره‌مند شود.

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

 

راه‌اندازی نرم‌افزار نعیم رضوان ویژه گوشی تلفن همراه

مدیر پشتیبانی سازمان حرم مطهر رضوی ابراز کرد: در این شیوه نوین کاربران نرم افزار «نعیم رضوان»، هنگامی که وارد حرم مطهر می‌شوند، با فعال کردن موقعیت مکانی (location) گوشی همراه خود و ثبت درخواست در این نرم‌افزار در فهرست انتظار قرعه‌کشی روزانه حرم مطهر قرار می‌گیرند و در صورت انتخاب شدن، امکان بهره‌مندی از سفره اطعام رضوی برای خود و همراهانی که تاکنون از غذای حضرتی متنعم نشده‌اند حداکثر تا ظرفیت ۵ نفر، را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه از طریق پیامکی با عنوان «دعوت نامه» و همین‌طور در نرم‌افزار نعیم رضوان به افراد برگزیده اطلاع‌رسانی ‌می‌شود، گفت: زائران محترم پس از دریافت پیامک مربوطه، می‌توانند به صفحه «غذای متبرک حضرتی» در نرم‌افزار نعیم رضوان مراجعه و ضمن وارد کردن کدملی و تاریخ تولد خود و حداکثر ۴ نفر از همراهان، تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنند.

امینی گازار با بیان اینکه افراد متنعم شده از غذای متبرک حضرت می‌توانند پس از گذشت ۳ سال مجدد از این طریق اقدام به ثبت‌نام برای دریافت غذای حضرتی کنند، عنوان کرد: با این روش عدالت و شفافیت در توزیع غذای متبرک حضرت محقق شده است.

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

 

انجام قرعه‌کشی بین متقاضیان غذای حضرتی هر ۱۰ دقیقه یک‌بار

وی با بیان اینکه این سامانه هر ۱۰ دقیقه یک بار، از بین زائران متقاضی دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حضرت قرعه‌کشی انجام می‌دهد، گفت: زائرانی که به دلایل متفاوت، فقط نصف روز و حتی یک ساعت در حرم مطهر امام هشتم علیه‌السلام حضور دارد، اگر مراحل نام‌نویسی در سامانه نعیم رضوان را از طریق تلفن همراه هوشمند خود به روش صحیح انجام داده باشد نیز می‌توانند در قرعه‌کشی شرکت کنند، و در صورتی که به قید قرعه پذیرش شوند اما از مشهد خارج شده باشند، ظرف مدت دو سال از زمان دریافت پیامک با ارائه کد رهگیری خود می‌توانند از غذای متبرک حضرتی بهره‌مند شوند.

امینی گازار گفت: زائران برای دانلود و نصب نرم‌افزار نعیم رضوان می‌توانند از طریق سایت «app.razavi.ir» و یا «نرم افزار بازار» اقدام کنند.

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

 

نحوه ثبت‌نام غذای حضرتی از طریق گوشی‌های غیرهوشمند

مدیر پشتیبانی سازمان حرم مطهر رضوی درباره نحوه ثبت‌نام از طریق گوشی‌های همراه غیرهوشمند نیز گفت: زائرانی که گوشی تلفن همراه آنان غیرهوشمند است نیز می‌توانند با ارسال عدد ۳ (به لاتین) به سرشماره ۸۸۰۰ و پس از آن دریافت پیامکی که بیان‌کننده قرار گرفتن در مرحله قرعه‌کشی غذای حضرتی است، برای دریافت غذای حضرتی ثبت‌نام کنند.

وی بیان کرد: این زائران پس از دریافت پیامک باید به دفتر پیشخوان نعیم رضوان واقع در صحن غدیر حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام مراجعه کرده و با ارائه مدارک شناسایی معتبر یعنی شناسنامه و یا کارت ملی (زائران غیرایرانی با ارائه گذرنامه معتبر)، نسبت به رزرو وعده غذایی ناهار یا شام، روز و تاریخ مربوط برای دریافت دعوت‌نامه اقدام کنند.

امینی گازار گفت: این دفاتر همه روزه، حتی جمعه‌ها و در ایام تعطیلات رسمی نیز از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۰ به زائران و مجاوران خدمت‌رسانی می‌کند.

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

 

 

منبع:فارس

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 4 اسفند 1398  8:33 PM
تشکرات از این پست
negin9
negin9
negin9
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 427
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:چگونه برسر سفره کرم آقا امام رضا بنشینیم؟

طرح بسیار بسیار عالی است . شفاف است. انشالله امام رئوف دعوت کند بیائیم .

یک شنبه 4 اسفند 1398  10:31 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh
دسترسی سریع به انجمن ها