0

ابولا، گزینه جدیدی برای مقابله با تومور مغزی

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

ابولا، گزینه جدیدی برای مقابله با تومور مغزی

 
طبق نتایج یک تحقیق جدید، ویروس ابولا می تواند برای مقابله با تومور مغزی مرگبار موسوم به گلیوبلاستوما استفاده شود.

خبرگزاری مهر: طبق نتایج یک تحقیق جدید، ویروس ابولا می تواند برای مقابله با تومور مغزی مرگبار موسوم به گلیوبلاستوما استفاده شود.

 «آنتونی ون دین پول»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه یِل آمریکا، در این باره می‌گوید: «ما متوجه شدیم یکی از مرگبارترین ویروس‌های جهان در درمان یکی از مرگبارترین سرطان‌های مغز سودمند است.»

برخلاف سلول‌های عادی، درصد بزرگی از سلول‌های سرطانی فاقد توانایی ایجاد واکنش ایمنی سالم علیه مهاجمانی نظیر ویروس‌ها هستند. از اینرو محققان به فکر استفاده از ویروس‌ها برای مقابله با انواع سرطان‌ها برآمدند.

محققان در مطالعات آزمایشگاهی مشاهده کردند این ویروس‌ها می‌توانند بدون آسیب به بیماران، سلول‌های سرطانی را هدف قرار دهند.

محققان در این مطالعه از ویروس حاوی یکی از ژن‌های بدست آمده از ویروس ابولا موسوم به MLD (گلیکوپروتئین با دامنه خطی مخاطی) استفاده کردند. MLD نقش اصلی را در مخفی نگه داشتن ابولا از سیستم ایمنی ایفا می‌کند.

محققان این ویروس را به مغز موش‌های مبتلا به گلیوبلاستوما تزریق کردند و دریافتند MLD به طورهدفمند تومورهای مغزی را هدف قرار داده و آنها را نابود می‌کند.

محققان معتقدند شاید بتوان با استفاده از چنین ویروسی در کنار جراحی، تومور مغزی را نابود کرد و از عود مجدد این بیماری پیشگیری نمود.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 4 اسفند 1398  8:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها