0

هجوم گسترده ملخ صحرایی به سه استان کشور

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

هجوم گسترده ملخ صحرایی به سه استان کشور

 
بابعلی گفت: در اول اسفند هجوم موج گسترده ملخ صحرایی منجر به آلودگی سه استان کشور شد.

باشگاه خبرنگاران جوان: بابعلی گفت: در اول اسفند هجوم موج گسترده ملخ صحرایی منجر به آلودگی سه استان کشور شد.

علی بابعلی رئیس مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات کشور از موج گسترده هجوم ملخ های صحرایی به کشور خبر داد و گفت: در اول اسفند با هجوم گسترده ملخ های صحرایی استان های بوشهر، غرب هرمزگان و جنوب فارس آلوده شدند و پیش بینی ها حاکی از آن است که ریزش ها تا چند روز آینده ادامه یابد.

وی افزود: بنابر آمار مجموع مبارزه با آفت ملخ صحرایی که از آبان تا کنون در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان رقمی بالغ بر ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار است.

بابعلی با اشاره به اینکه مبارزه علیه ریزش جدید آفت ملخ صحرایی آغاز شده است، بیان کرد: در حال حاضر رقمی دقیقی مبنی بر سطح مبارزه در دسترس نیست، اما برآوردها حاکی از آن است که از ابتدای اسفند تاکنون ۵ هکتار در سه استان بوشهر، غرب هرمزگان و جنوب فارس مبارزه علیه آفت جدید ملخ صحرایی صورت گرفته باشد‌.

این مقام مسئول با بیان اینکه مبارزه علیه ملخ های صحرایی تا اردیبهشت ادامه دارد، افزود: پیش بینی ها حاکی از آن است که سطح مبارزه حداقل به یک میلیون هکتار در استان های جنوبی برسد.

وی درباره آخرین وضعیت خسارت وارده ملخ صحرایی به باغات و مزارع گفت: هجوم ملخ های جدید صحرایی تاکنون ۲ ریزش داشتند و همچنان در حال استقرار هستند و آمار دقیقی از میزان خسارتشان در دسترس نیست.

به گفته بابعلی، با وجود آنکه این ملخ ها نابالغ هستند، تاکنون جای مناسبی را برای جفت گیری و تغذیه پیدا نکردند.

کمبودی در تامین سموم مورد نیاز نداریم

این مقام‌مسئول با اشاره به اینکه در شرایط فعلی مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی تنها محدود شب است، اظهار کرد: با وجود آنکه در طول روز در حال پرواز هستند، از این رو با استفاده از پهباد و هواپیما به دنبال تجهیزات برای مبارزه در طول روز هستیم.

رئیس مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت تامین و تدارک سموم بیان کرد: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان ها به منظور مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی تخصیص دادیم که بدین‌منظور سموم مورد نیاز خریداری و توزیع شده است.

وی افزود: با وجود حجم مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی از سازمان برنامه و بودجه تقاضای ۸۵ میلیارد تومان‌ اعتبار را داشتیم که امیدواریم مابقی اعتبار مورد نیاز ترریق شود‌.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: بنابر پیش بینی های سازمان فائو و هواشناسی به سبب شرایط مساعد بارندگی بیش از نرمال و افزایش درجه حرارت زمینه برای هجوم ملخ صحرایی به کشور فراهم است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 4 اسفند 1398  8:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها