0

پادتن‌های خون قادر به از بین بردن کروناست

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

پادتن‌های خون قادر به از بین بردن کروناست

 
پژوهش های محققان و پزشکان حاکی است که وجود پادتن در خون انسان می تواند باعث از بین رفتن ویروس کرونا در بدن بیمار شود.

خبرگزاری ایرنا: پژوهش های محققان و پزشکان حاکی است که وجود پادتن در خون انسان می تواند باعث از بین رفتن ویروس کرونا در بدن بیمار شود.

نتیجه این تحقیقات در حالی منتشر می شودکه روز جمعه کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد ۵ هزار و ۹۰ نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که ۴ هزار و ۸۲۳ نفر مربوط به کانون شیوع بیماری است و ۱۲۱ نفر نیز در یک روز گذشته براثر ابتلا به آن فوت کرده اند.

شمار کل مبتلایان کرونا اکنون ۶۴ هزار و ۴۳۵ نفر و فوتی ها یک هزار و ۳۸۳ نفر است و ۵ هزار و ۹۵۴ نفر درمان شده اند. در این میان ۶۳ هزار و ۸۵۱ نفر از مبتلایان در چین هستند.

گروه بیوتک ملی چین در گزارشی تحقیقاتی آورده است: پادتن کرونا در پلاسمای خون بیماران یافت شده و از همین نمونه برای درمان آنها و از بین بردن ویروس استفاده شده است.

پکن نیوز از روزنامه های چین در گزارشی به نقل از این گروه آورده است که آزمایش های صورت گرفته تایید می کند که این پادتن ها به طور بسیار موثری قادر به کشتن ویروس است.

برای همین این گروه این پلاسما را از بدن بیماران تهیه کرده و برای معالجه به کلینیک ها داده است.

جالب تر اینکه محققان می گویند گروه بیوتک پلاسمای مذکور را در اختیار مجموعه های پزشکی قرار داده و تاکنون ۱۱ نفر از بیمارانی که وضعشان وخیم توصیف شده بود، با آن به شکل قابل توجهی درمان شده اند.

این پلاسما برای نخستین بار روی ۳ بیمار در شهر ووهان مرکز شیوع بیماری در چین در هشتم فوریه آزمایش شد و از آن پس روی چند نفر دیگر آزمایش شده و نتایج همگی مثبت بوده است.

خبرخوش دیگر کمیسیون بهداشت ملی این است که برای دهمین روز متوالی شمار مبتلایان درچین بجز استان هووبی در مرکز این کشور که کانون اولیه شیوع بیماری به شمار می رود، کاهش یافته است.

ژاپن دیروز اعلام کرد یکی از شهروندانش که ۸۰ سال داشته براثر ابتلا به این بیماری در گذشته است. با این حساب تاکنون ۳ نفر خارج از چین براثر کرونا فوت کرده اند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 25 بهمن 1398  9:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها