0

سفارت عربستان در تونس تحت تدابير شديد امنيتي قرار گرفت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سفارت عربستان در تونس تحت تدابير شديد امنيتي قرار گرفت

89/10/25 - 13:47
شماره:8910250682
نسخه چاپي ارسال به دوستان
درپي اعطاي پناهندگي به رئيس جمهور فراري تونس؛
سفارت عربستان در تونس تحت تدابير شديد امنيتي قرار گرفت

خبرگزاري فارس: سفارت عربستان در تونس به دنبال اعطاي پناهندگي دولت عربستان به "زين العابدين بن علي " رئيس جمهور تونس، تحت تدابير شديد امنيتي قرار گرفت.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه سعودي "الرياض "، سفارت عربستان در تونس از اولين ساعات صبح امروز تحت تدابير شديد امنيتي قرار گرفت و خودروهاي زرهي و غير زرهي و نظاميان ارتش عربستان در اطراف آن مستقر شدند.

هواپيماي حامل "زين‌العابدين‌بن علي " رئيس جمهور فراري تونس بامداد امروز شنبه در فرودگاه شهر "جده " عربستان فرود آمد.

گفته مي‌شود كه بن علي ابتدا قصد فرار به فرانسه را داشت؛ ولي پس از اينكه با مخالفت پاريس مواجه شد، دفتر پادشاهي عربستان سعودي در بيانيه‌اي استقبال از وي و خانواده‌اش را اعلام كرد.

تونس اين روزها شاهد اعتراض‌هاي گسترده مردمي به عملكرد دولت بن‌ علي است و مردم اين كشور با حضور گسترده در خيابان‌هاي پايتخت و برخي شهرهاي اين كشور عرصه را بر دولت تنگ كرده‌اند.

گفته مي‌شود تاكنون ده‌ها تونسي در درگيري‌هاي مردمي با نيروهاي امنيتي اين كشور كشته شده‌اند.

در بيانيه عربستان سعودي آمده است كه رياض با در نظر گرفتن اوضاع استثنايي كه مردم تونس در آن قرار دارند، اميدوار است كه امنيت و آرامش به‌زودي به اين كشور عربي و اسلامي بازگردد.

عربستان سعودي در اين بيانيه اعلام كرد كه رياض در كنار تونس ايستاده است و اميدوار است كه مردم اين كشور با همكاري خود اين مرحله دشوار را پشت سر بگذارند.

 
 
شنبه 25 دی 1389  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها