0

❇️ فرزندم را چگونه برای نماز صبح بیدار کنیم؟ ❇️

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14919
محل سکونت : خراسان جنوبی

❇️ فرزندم را چگونه برای نماز صبح بیدار کنیم؟ ❇️


❇️ فرزندم را چگونه برای نماز صبح بیدار کنیم؟ ❇️

🌱 1. پیش از هر چیز، خواب آنان باید طبق برنامه باشد. کودکان و نوجوانانی که شب‏ها دیر می‏ خوابند، صبح‏ها به سختی بیدار می‏شوند. یکی از عوامل مهم دیر خوابیدن آنان، خواب زیاد روز (بعد از ظهر) است.
 
🌱 2. رژیم غذایی نیز می‏تواند در سستی و رخوت و سخت بیدار شدن آن‏ها مؤثر باشد. مصرف پی در پی خوراکی‏های با طبع سرد، نوجوان را دچار سستی می‏ کند؛ بنابر این توصیه می‏ شود در کنار این گونه خوراکی‏ها، از خوردنی‏ های با طبع گرم نیز استفاده کند.

🌱 3. هنگامی که صبح‏ها می‏ خواهید فرزند خود را بیدار کنید، به مرحله‏ی گذر توجه داشته باشید بدین معنا که حدود 15 دقیقه قبل از موعد و در سه مرحله او را بیدار کنید: مرحله ‏ی اول وقتی خودتان بیدار می ‏شوید؛ مرحله ‏ی دوم، پس از وضو و آماده شدن برای نماز، و مرحله‏ ی سوم، پس از نماز. بیدار شدن نوجوان به شکل تدریجی برای او راحت‏تر است. برای نظارت غیر مستقیم بر اقامه‏ ی نماز فرزند، دقایقی پس از نماز خود، به تعقیبات نماز یا تلاوت قرآن بپردازید.

🌱 4. زمان بیداری فرزند را به گونه‏ای تنظیم کنید که بتوانید پس از نماز، ساعتی را استراحت کند. امید به استراحت پس از نماز، عاملی برای بیدار شدن او است.

🌱 5. وقتی او را بیدار می‏ کنید، از راه دور فریاد نزنید. در کنار بسترش قرار گیرید و با سخن نرم، همراه با مهربانی و عطوفت و ناز و نوازش، او را به آرامی تکان دهید تا بیدار شود.

🌱 6. برخی کودکان و نوجوانان، از ماساژ عضلات پشت و گردن به وسیله‏ ی والدین آرامش می‏ یابند و لذت می‏برند و این عمل، زمینه‏ ی بیدار شدن بدون تنش آنان را فراهم می ‏سازد. (1)

📚 حسین دهنوی؛ نسیم مهر؛ ج 1؛ ص 149

جمعه 25 بهمن 1398  8:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها