0

آمريكا به بهانه حقوق‌بشر ديگر كشورها بر نقض حقوق‌بشر خود سرپوش مي‌گذارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمريكا به بهانه حقوق‌بشر ديگر كشورها بر نقض حقوق‌بشر خود سرپوش مي‌گذارد

89/10/25 - 13:26
شماره:8910250392
نسخه چاپي ارسال به دوستان
راشا تودي:
آمريكا به بهانه حقوق‌بشر ديگر كشورها بر نقض حقوق‌بشر خود سرپوش مي‌گذارد

خبرگزاري فارس: در حالي كه آمريكا در متذكر شدن به كوتاهي ساير كشورهاي جهان در زمينه حقوق‌بشر و آزادي‌هاي مدني خيلي سريع وارد عمل مي‌شود، اما وقتي نوبت به خودش مي‌رسد به كوتاهي‌هاي خود در زمينه رعايت حقوق‌بشر توجهي نمي‌كند.

به گزارش فارس، و به نقل از "راشا تودي "، در جديدترين گزارش خانه آزادي آمريكا ميزان آزادي‌هاي مدني جهان در سال 2010 ميلادي براي پنجمين سال پياپي با ركود مواجه بوده است كه بيشترين ميزان ركود در تاريخ 35 ساله بررسي‌هاي اين سازمان اعلام شده است.

در گزارش خانه آزادي آمريكا، 87 كشور جهان داراي آزادي‌هاي مدني، 60 كشور نيمه آزاد و 47 كشور ديگر بسته و محروم از حقوق و آزادي‌هاي سياسي معرفي شده‌اند و كشورهايي مانند روسيه، چين، مصر و ونزوئلا به عنوان دولت‌هايي سلطه‌جو عنوان شده‌اند.

"ديويد سوانسون " نويسنده "جنگ يك دروغ است " مي‌نويسد: آمريكا در متذكر شدن به كوتاهي ساير كشورهاي جهان در زمينه حقوق بشر و آزادي‌هاي مدني خيلي سريع وارد عمل مي‌شود، اما وقتي نوبت به خودش مي‌رسد به كوتاهي‌هاي خود در زمينه رعايت حقوق بشر توجهي نمي‌كند.

با اين حال سازمان‌هاي غيردولتي مانند خانه آزادي آمريكا اغلب در رتبه‌بندي‌هاي بين‌المللي خود در زمينه حقوق بشر، براي آمريكا رتبه بالايي قائل مي‌شوند و ساير كشورها را مورد انتقاد قرار مي‌دهند.

عجيب اين است كه بودجه بسياري از اين سازمان‌ها هم از طريق دولت آمريكا تأمين مي‌شود.

سوانسون اعلام كرده است: انتشار چنين گزارشاتي ارزش چنداني ندارد و هدف از ارائه آنها تقسيم مؤثر جهان به گروه‌هاي مخالف يكديگر است. اين نوع اقدامات چندان هم بي‌اثر نيست و مي‌تواند آسيب‌هاي جدي به امور بين‌الملل وارد نمايد.

 
 
شنبه 25 دی 1389  3:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها