0

ثبت نام نمونه دولتی نهم 1400-99

 
edumoshaver
edumoshaver
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1398 
تعداد پست ها : 321
محل سکونت : تهران

ثبت نام نمونه دولتی نهم 1400-99

ثبت نام نمونه دولتی نهم 1400-99

ثبت نام مدارس نمونه دولتی آغاز شد. متقاضیانی که قصد ثبت نام در مدارس نمونه دولتی را دارند میتوانند از طریق سامانه اقدام به ثبت نام نمایند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم دارای شرایطی میباشد که شما میتوانید با ورودبه سامانه و دانلود دفترچه از این شرایط مطلع شوید و در صورت دارا بون شرایط اقدام به پرکردن فرم اطلاعات هویتی وتحصیلی کنید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

از تغییراتی که در روند جذب دانش آموز در مدارس نمونه دولتی ایجاد شده است ، ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه نهم به دهم می باشد. به عبارت دیگر برای هر دو مدرسه یک آزمون مشترک و کشوری برگزار خواهد شد و شرایط ثبت نام نیز مشترک می باشد.

 • داشتن تابعیت ایرانی ( البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام و شرکت کنند)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم ابتدایی
 • کسب حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 99
 • در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم برای دو مدرسه وجود داشته باشد ، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام خود هر دو مدرسه را طبق اولویت های خود قرار دهند.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن ، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم

بر اساس توضیحاتی که در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم  ذکر شده است ، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 1. شیوه پذیرش دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در رشته های نظری و فنی حرفه ای ، بر اساس معدل کل پایه نهم ابتدایی و نمره کسب شده در آزمون می باشد. (هر کدام به میزان 50 درصد تاثیر گذار هستند)
 2. دارا بودن حداقل معدل کل 17 و کسب حداقل نمره 12 در همه ی دروس امتحانی نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم ابتدایی ، شرط تاثیر 50 درصد معدل کل می باشد.
 3. 10 درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی ، به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد و ایثارگران تعلق دارد. دانش آموزان به ترتیب اولویت های زیر می توانند از سهمیه خود استفاده کنند:
 • اولویت اول : فرزندان شاهد
 • اولویت دوم : فرزندان جانبازان 50 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان با بیش از 3 سال سابقه اسارت
 • اولویت سوم : فرزندان جانبازان 25 تا 49 درصد و فرزندان آزادگان با بیش از 6 ماه سابقه اسارت
 • اولویت چهارم : فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان آزادگان با کم تر از 6 ماه سابقه اسارت

 

 • جهت ثبت نام نمونه دولتی نهم 1400-99 و سامانه ثبت نام نمونه دولتی دهم با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.
 • 9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 - 99

هر یک از داوطلبانی که شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی را دارند لازم است که در زمان تعیین شده از سوی مرکز سنجش در این آزمون ثبت نام نمایند . ثبت نام در این آزمون احتمالا همانند سال گذشته در اواخر فروردین انجام میگیرد که زمان دقیق ثبت نام پس از اعلام از سوی مرکز سنجش در این بخش اعلام می شود . پس از اعلام زمان ثبت نام لازم است کلیه ی داوطلبان با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی به آدرس azmoon.medu.ir در این آزمون ثبت نام نمایند . داوطلبان پذیرش در مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم توجه داشته باشند که انتخاب رشته همزمان با ثبت نام در سایت انجام میگیرد . با توجه به تصمیمات وزارت آموزش و پرورش آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان در هم ادغام شده و یک آزمون برای همه ی داوطلبان برگزار می شود لذا کلیه مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج فقط از طریق سایت ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی به آدرس azmoon.medu.ir انجام میگیرد .

خلاصه مقاله : دراین مقاله قصد داشتیم تا شما را با محوه ثبت نام در مدارس نمونه دولتی آشنا کنیم و راهنمایی های لازم را در ارتباط با شرایط ثبت نام ارائه دهیم.متقاضیان عزیزی که قصد ثبت نام دارند توجه داشته باشند که زمان ثبت نام را از دست ندهند چرا که ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و در صورت بسته شدن سامانه هرگونه اقدام به صورت حضوری بی پاسخ خواهد بود .

 

منبع :  سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان

 

 

چهارشنبه 23 بهمن 1398  3:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها