0

روش قبولی در مدارس نمونه دولتی

 
edumoshaver
edumoshaver
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1398 
تعداد پست ها : 321
محل سکونت : تهران

روش قبولی در مدارس نمونه دولتی

روش قبولی در مدارس نمونه دولتی

دانش آموزانی که مایل به پذیرش در مدارس نمونه دولتی و نتیزهوشان می باشند ، لازم است از روش قبولی در مدارس نمونه دولتی اطلاع یابند تا بتوانند در این آزمون پذیرفته شوند. اطلاع از روش های تست زنی در ازمون نمونه دولتی ، نکات تست زنی نمونه دولتی ، راز موفقیت در آزمون نمونه دولتی و اطلاع از اینکه چگونه در مدارس نمونه دولتی قبول شویم؟ لازمه اصلی پذیرش در این آزمون خواهد بود.

نکته مهم پیش از آزمون نمونه دولتی

1 - چند روز قبل از آزمون از مطالعه کردن دست بکشید تا مغزتان فرصت استراحت داشته باشد و بتوانید در روز آزمون با تمرکز از تمام ذهن خود کمک بگیرید.

2 - قبل از روز آزمون سعی کنید تخمینی از زمان و مسافت محل آزمون داشته باشید تا در روز آزمون استرس نداشته باشید.

3 - صبحانه تان را بصورت کامل میل نمایید و سعی کنید از مواد دارای قند هم استفاده کنید تا دچار افت قند نشوید.

4 - از آوردن هر گونه جزوه، کتاب، برگه یادداشت و تلفن همراه سر جلسه خودداری نمایید.

5- از شب قبل از آزمون تمام وسایل مورد نیازتان را آماده کنید. سعی کنید 3 عدد مداد مشکی، مداد تراش و پاک کن، سنجاق، شناسنامه یا (کارت شناسایی عکس دار) و بطری کوچک آب به همراه خود داشته باشید.

6 - سوالات را به ترتیب پیش ببرید و از هدر دادن زمان سر سوالاتی که پاسخ آن ها به ذهنتان نمی رسد خودداری کنید.

7- با علامت هایی که خودتان یادتان بماند سوالاتی که نیاز به فکر بیشتر دارند و سوالاتی که  پاسخ آن ها را نمیدانید را تفکیک کنید تا زمان را از دست ندهید.

8 - همزمان با پیش رفتن در سوالات گزینه ها را در برگه پاسخنامه علامت بزنید تا در آخر با کمبود زمان زحمتتان هدر نرود.

9 - بعد از هر چند سوال چک کنید که پاسخ ها را به درستی علامت زده باشید.

10 - مدیریت زمان از مهمترین مواردی است که در طول آزمون باید به آن توجه کنید و سعی کنید در مدت زمان آزمون تمام تمرکزتان بر روی سوالات باشد.

11 - در صورت نیاز به برگه چرک نویس از مراقب جلسه درخواست برگه سفید نمایید و یا از حاشیه دفترچه تان استفاده کنید.

12 - مراقب سالم ماندن برگه ی پاسخنامه باشید تا مشکلی در تصحیح پیش نیاید.

13 - تنها یک گزینه را بعنوان پاسخ درست علامت بزنید و از علامت زدن سوالاتی که شک دارید خودداری کنید تا امتیاز منفی زحمات شما را هدر ندهد.

14 - هنگام پاک کردن علامت هایی که سعی در تغییر آن را دارید به درستی و دقت از پاک کن استفاده نمایید.

15 - در صورتی که بین دو گزینه در انتخاب پاسخ صحیح شک داشتید حتما بیشتر فکر کنید و اگر به نتیجه قطعی نرسیدید علامت نزنید تا امتیاز نفی احتمالی نداشته باشید.

 

جهت دریافت روش قبولی در مدارس نمونه دولتی و چگونه در مدارس نمونه دولتی قبول شویم؟ با مشاوران و اساتید ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نکاتی که باید برای درس خواندن و برنامه ریزی درسی رعایت کنید

  • هیچوقت برای مدت زمان طولانی برنامه ریزی نکنید زیرا ممکن است در اواسط برنامه ریزی یک اتفاق غیرمنتظره برایتان پیش بیاید در نتیجه چند روزی نتوانید دقیقا به برنامه ای که نوشته اید عمل کنید در این صورت برنامه ریزیتان بهم می ریزد و رفته رفته ناامید و دلسرد می شوید. بهترین زمان برای برنامه ریزی یک هفته است. اگر برای یک هفته برنامه ریزی کنید ظرف مدت چند هفته براحتی متوجه نقاط ضعف و قوت خود می شوید و در نتیجه برای هفته های بعدی بهتر می توانید برنامه ریزی کنید.
  • شاید جمله ی هر درسی را همان روز بخوانید برایتان کلیشه ای و عادی شده باشد ولی لازم است بدانید یکی از ساده ترین در عین حال  مهمترین و موثرترین اصول یادگیری مطالعه ی هر درس در همان روزی است کهه در مدرسه یاد گرفته اید زیرا با این روش مطالب مدت زمان طولانی تری در ذهن باقی می ماند.
  • یکی از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی تصمیم به خواندن درسی می گیرند مدت زمان زیادی بدون وقفه درس می خوانند در صورتیکه که این کار هیچ کمکی به شما نمی کند زیرا ذهن شما خسته می شود و کیفیت یادگیری به شدت کم می شود بنابراین بهتر است 1 ساعت مطالعه کنید و سپس 15 دقیقه استراحت کنید و سپس دوباره مطالعه را شروع کنید.
  • یکی دیگر از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی می خواهند برنامه ریزی کنند از اول صبح تا آخر شب برنامه درسی می نویسند و مطمئنا اگر یک روز بنا به دلایلی نتوانند مطابق برنامه ریزی درس بخوانند از برنامه هفتگیشان عقب می مانند. پس حتما برنامه ای که می نویسید انعطاف داشته باشد مثلا یک ساعات خاص یا یک روز خاصی را به جبران درس هایی که در مدت مشخص نتوانسته اید بخوانید، اختصاص دهید.
  • حتما حتما حتما در برنامه ریزیتان زمان هایی را هم برای تفریح و انجام کارهایی که شما را خوشحال می کند اختصاص دهید تا در آن زمان ها از نظر انرزی و نشاط ریکاوری کنید.
  • یادتان باشد برای ذخیره اطلاعات در حافظه بلند مدتمان حتما باید یکم مطلب را چند بار مرور کنیم پس هنگام برنامه ریزی زمان هایی را هم برای مرور درس های خوانده شده در طول هفته اختصاص دهید.

برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی 

1 – اولین قدم قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی و نوشتن برنامه کنید این است که، برای خود هدف تعیین کنید و همیشه قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید به آن هدف فکر کنید.( مثلا اینکه برای قبولی در فلان رشته و فلان دانشگاه باید سطح علمی بالایی داشته باشید و بیشتر از بقیه درس بخوانید. مطمئنا بعد از مرور هدف با انگیزه بیشتری درس می خوانید.)

2 – در محیط آرام و به دور از شلوغی و هرج و مرج و بهم ریختکی مطالعه کنید تا حواستان پرت نشود.

3 – درس های هر روز را همان روز بخوانید تا درس های روی هم انباشته نشوند.

4 – در هر درس نکات مهم و کلیدی را یادداشت کنید و هر چند روز یکبار نکات را مرور کنید تا فراموشتان نشود.

5 – امتحانات مدرسه به صورت تشریحی برای شما طرح می شود ولی سوالات آزمون نمونه دولتی تستی است بنابراین هر چند روز یک بار تست را تمرین کنید

منبع : چگونه در مدارس نمونه دولتی نهم قبول شویم؟

چهارشنبه 23 بهمن 1398  2:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها