0

معرفی کتاب : حرف های یواشکی

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

معرفی کتاب : حرف های یواشکی

حرف های یواشکی

پدر و مادران عزیز باید مراقب حرف های یواشکی فرزندانتان باشید

حرف های یواشکی

حرف های یواشکی

مشخصات کتاب:

عنوان: حرف های یواشکی (مهارت های تربیت جنسی فرزندان با رویکرد روان شناسی اسلامی)

نویسنده: رضا مهکام، لیلا عبادی موید

ناشر: قبسات

سال چاپ: 1398

کتاب حرف های یواشکی برای اولین بار با بهره گیری از منابع اسلامی و مطابق با فرهنگ بومی ایرانی طراحی و تدوین شده است. این کتاب از متنی روان برخوردار می باشد و به روشی کاربردی برای والدین طراحی شده است که در سه بخش و شش فصل تنظیم شده است:

بخش اول کتاب، درآمدی بر تربیت جنسی است؛

بخش دوم به زمینه ها و عوامل مؤثر در تربیت جنسی پرداخته است که این بخش شامل 3 فصل با عناوین عوامل فردی، عوامل خانوادگی و عوامل اجتماعی محیطی می باشد؛

بخش سوم، راهکارهایی در زمینه تربیت جنسی ارائه نموده است. فصول چهارم، پنجم و ششم زیر مجموعه این بخش می باشند که مباحث مدیریت روابط، مراقبت از فرزند و آموزش و مهارت افزایی را دنبال می کنند.

5e3e679c99662.jpg

بخشی از کتاب

ما پدر مادرها گاهی فراموشکاریم! یادمان رفته وقتی کنجکاوی های زیادی داشتیم یا وقتی قدم به دنیای بلوغ گذاشتیم و دست و پایمان را گم کرده بودیم، دنبال محرم اسراری بودیم تا بتوانیم حرف های مگو را با او در میان بگذاریم. انگار فقط این کنجکاوی ها و پرسش ها برای ما آفریده شده بود و بس.

به محض دیدن رفتارهای شبه جنسی یا شنیدن سوالات جنسی توسط بچه ها، دست و پای خود را گم می کنیم. از پیامدهای تربیت و آموزش جنسی می ترسیم و از اینکه پا پیش بگذاریم و در زمینه این نوع تربیت و آموزش پیش قدم شویم، واهمه داریم. پس بیشترمان عطای آنرا به لقایش می بخشیم و خود را به دنده بی خیالی می زنیم.

پدر و مادران عزیز باید مراقب حرف های یواشکی فرزندانتان باشید. یک دنیا حرف و سوال و دغدغه های جنسی که قرار نیست حرف های یواشکی باقی بماند، پس تا دیر نشده لطفا سریع و درست اقدام کنید.

دوشنبه 21 بهمن 1398  8:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها