0

تصويب مشروط پيمان استارت-3 در شور دوم دوماي روسيه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تصويب مشروط پيمان استارت-3 در شور دوم دوماي روسيه

89/10/25 - 10:37
شماره:8910250018
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با وجود مخالفت تعدادي از فراكسيون‌ها صورت گرفت
تصويب مشروط پيمان استارت-3 در شور دوم دوماي روسيه

خبرگزاري فارس: نمايندگان دوماي روسيه ضمن تصويب پيمان جديد كاهش تسليحاتي در شور دوم، به اتفاق آراء از اصلاحيه‌اي در خصوص شرايط خروج روسيه از توافقنامه مذكور حمايت كردند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «راسيسكايا گازيه تا»، دوماي دولتي روسيه روز جمعه، 14 ژانويه (24 دي ماه) در شور دوم توافقنامه مربوط به كاهش تسليحات راهبردي تهاجمي، موسوم به پيمان «استارت-3» را تصويب كرد.

اين توافقنامه كه در ماه آوريل سال گذشته به امضاء روساي‌جمهوري روسيه و آمريكا رسيده بود، روز گذشته بعد از بررسي و مباحثات دقيق در شور دوم به تصويب نمايندگان دوماي دولتي روسيه رسيد. عليرغم مخالفت برخي فراكسيونها، از جمله فراكسيون حزب كمونيست روسيه، در نهايت 349 نماينده از اين لايحه قانوني مربوط به تصويب اين سند حمايت كرده و تنها 57 نفر به آن راي مخالف دادند.

نمايندگان دوما پيش از تصويب اين سند، به اتفاق جميع آراء از اصلاحيه مربوط به اين سند كه از سوي كميته امور بين الملل دوما تهيه شده بود، حمايت كردند. يكي از موارد در نظر گرفته شده در اين سند امكان خروج روسيه از توافقات در اين زمينه، در صورت مورد تهديد قرار گرفتن منافع امنيتي اين كشور است.

در اصلاحيه مورد تصويب قرار گرفته، يكي از چنين شرايطي-امكان نقض اصول پيمان مذكور از سوي طرف آمريكايي بصورتي است كه امنيت ملي روسيه را به خطر بياندازد.

علاوه بر اين در اين سند بطور مجزا به امكان استقرار سامانه‌هاي دفاع ضد موشكي توسط آمريكا، كشور ثالث و گروهي از كشورها (در اينجا منظور قبل از هر چيز ناتو است) در نزديكي مرزهاي روسيه بصورتي كه كارآيي توان راهبردي هسته‌اي كشور را كاهش دهد، بعنوان شرايط ديگر نيز اشاره شده است.

گذشته از اين در اين اصلاحيه تاكيد شده كه روسيه از پيمان كاهش تسليحاتي خارج خواهد شد، اگر تجهيزات تهاجمي راهبردي آمريكا، كشور ثالث و گروهي از كشورها (ناتو) افزايش پيدا كند و يا تصميمات اتخاذ شده توسط آنها در عرصه نظامي و يا شرايط بوجود آمده ديگري بتواند تهديدي براي امنيت ملي روسيه ايجاد كند.

سرنوشت نهايي پيمان كاهش تسليحات راهبردي تهاجمي در تاريخ 25 ژانويه و در جريان تصويب آن در شور سوم در دوماي روسيه مشخص خواهد شد.

مجلس سناي كنگره آمريكا در اواخر سال 2010 توافقنامه مربوط به كاهش تسليحات راهبردي تهاجمي با روسيه را با 71 راي مثبت در مقابل 26 راي مخالف به تصويب رساند.

 
 
شنبه 25 دی 1389  2:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها