0

برای حفظ حرم مقابل داعش!

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

برای حفظ حرم مقابل داعش!

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدحسن زمانی به شرح جزئیاتی درباره شجاعت حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدحسن زمانی، با اشاره به شخصیت والای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: نظام جمهوری اسلامی سرداران متعددی را معرفی کرده است که همه آن‌ها خدمتگذار بودند، اما چرا سردار سلیمانی بیش از همه درخشید و ده‌ها میلیون جمعیت در شهر‌های مختلف به عشق شهید سلیمانی به میدان آمدند و در راهپیمایی‌های تشییع پیکر مطهر او محبت خالصانه خود را سر دادند و برای او اشک ریختند؛ تصور می‌کنم مرهون ویژگی‌های منحصر به فرد این سردار سرافراز اسلام بوده است.

سردار سلیمانی در بسیاری از میدان‌هایی که احتمال کشته شدن او وجود داشت با جدیت وارد عمل می‌شد

زمانی با اشاره به شاخصه‌های برتر شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: اولین شاخصه وجودی که باعث موفقیت سردار شد ایمان عمیق به خدا و اسلام بود. او واقعاً مؤمن بود و این ایمان واقعی باعث شد میوه‌هایی مثل تقوا و ترک گناهان، خدمتگذاری برای جامعه به بار بنشیند و عمر خود را در این ۴۰ سال انقلاب در خدمت مردم و انقلاب و جهاد قرار داد.

وی افزود: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نه به دنبال جمع کردن ثروت و نه جاه و مقام بود ایمان سرمایه اولیه او و اخلاص در مرحله دوم بود، مردم دیدند که او مخلصانه هر کاری را برای خدا انجام می‌دهد اگر در جبهه‌های جنگ کار کرد مخلصانه و نه برای کسب حقوق و نه برای جاه و مقام و شهرت بود.

من خودم را کاندیدای گلوله‌های دشمن و برای شهادت ثبت نام کردم

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: به سردار سلیمانی پیشنهاد کاندیدای ریاست جمهوری داده بودند، اما او در پاسخ گفته بود من خودم را کاندیدای گلوله‌های دشمن و برای شهادت ثبت نام کردم و سال‌هاست منتظر فرصت برای قبولی در این ثبت نام هستم.

زمانی گفت: این خیلی زیباست که شخصی می‌توانست در میدان شهرت پیدا کند، اما دنبال شهادت بود، رهبر بزرگوار انقلاب در جایی فرمودند «در جلساتی که با ما فرماندهان برگزار می‌کردیم خیلی از فرماندهان سعی می‌کردند اقدامات مثبت خود را جلوه بدهند، اما سردار سلیمانی پشت بقیه می‌ایستاد و خود را پنهان می‌کرد تا عملکرد خود را نشان ندهد و کار‌ها به نفع دیگران تمام شود و این روحیه ارزشمندی است که مردم آن را به خوبی درک می‌کنند.

وی بیان کرد: ۴۰ سال است که حاج قاسم سلیمانی سردار بود و خدمت می‌کرد، اما هیچ گاه جلوی دوربین تلویزیون حاضر نشد به جز ۲ الی ۳ سال اخیر، او فرصت‌های زیادی داشت، اما هیچ گاه نیامد. این پرهیز از شهرت طلبی و اخلاص به حساب و عامل دوم محبوبیت حاج قاسم بود.

سردار سلیمانی در بسیاری از میدان‌هایی که احتمال کشته شدن او وجود داشت با جدیت وارد عمل می‌شد

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه شجاعت و نترس بودن را ویژگی سوم حاج قاسم عنوان کرد و گفت: شجاعت و نترسیدن از دشمن و کشته شدن ویژگی دیگر او بود. سردار سلیمانی در بسیاری از میدان‌هایی که احتمال کشته شدن او بود با جدیت وارد عمل می‌شد.

زمانی ضمن بیان خاطره‌ای از شهید سلیمانی اظهار کرد: یکی از اساتید حوزه که از دوستان من است تعریف می‌کرد «زمانی که حرم مطهر حضرت زینب (س) در معرض حمله داعش قرار گرفت و گروه تروریستی داعش از اطراف خود را به حرم نزدیک و مناطقی از آن را گلوله باران می‌کردند ما در حرم حدود ۱۵ نفر بودیم که باید دفاع می‌کردیم. با تمام وجود تلاش و تا صبح مقاومت کردیم و دشمن نتوانست جلو بیاید، اما صبح آن شب تمام منطقه در حلقه محاصره داعش قرار گرفت و نزدیک بود سقوط کند.

در آن هنگامه جنگ ۲ ماشین نظامی حلقه محاصره را شکستند و خود را به در رساندند و گفتند در را باز کنید. از شجاعت آن‌ها تعجب کردیم که در میان آتش وارد حرم شده بودند. در را که باز کردیم سردار سلیمانی را با حدود ۱۴ نیرو دیدیم که از این حلقه آتش خود را وارد حرم کرده و فرماندهی را به دست گرفتند و تدابیر و برنامه‌ریزی‌هایی کرد که توانستیم حرم را از دست ارتش داعش نجات بدهیم.

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه ادامه داد: این فداکاری‌ها در زندگی این سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به وفور یافت می‌شود که ناشی از شجاعت و نترسی وی بود و از رموز موفقیت انسان‌ها و ملت‌ها همین شجاعت است.

زمانی عشق به شهادت را چهارمین ویژگی حاج قاسم عنوان و بیان کرد: او از شهادت باکی نداشت و عشق به شهادت در رفتارش کاملاً جلوه‌گر بود. چندین بار در خدمت رهبر انقلاب از ایشان درخواست کرد که برای شهادت من دعا کنید. معمولا رهبر بزرگوار برای شهادت کسی دعا نمی‌کردند و آرزوی توفیق شهاهدت داشتند، اما آنقدر به رهبری اصرار کرده بود که در یک جلسه رسما رهبر انقلاب فرمودند «خداوند توفیق شهادت را به شما عنایت کند» و رسما برای شهادت این سردار بزرگوار دعا کردند.

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه تواضع و فروتنی را ویژگی پنجم حاج قاسم دانست و گفت: ملت ایران رفتار متواضعانه این مرد را می‌دیدند مخصوصا در سیل پلدختر مردم این تواضع را به وضوح لمس کردند. به عنوان مثال پیرمردی که حاضر نبود برای نجات خود از سیل از خانه‌اش دل بکند، اما سردار سلیمانی متواضعانه دستان او را بوسید و از او خواهش کرد که از سیل و خطر دور شود و خود را نجات بدهد. این تواضع در وجود سردار قاسم سلیمانی نهادینه شده بود.

زمانی عبادت و مناجات‌های شبانه را از دیگر خصوصیات سپهبد شهید قاسم سلیمانی دانست و عنوان کرد: به نظر می‌رسد این اشخاص الگو‌هایی هستند که ملت ایران و مردم رفتار آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند. این افراد موفق به دین خدا عمل کردند و ما باید سعی کنیم طوی زندگی کنیم که همرنگ آن‌ها شود.

وی در ادامه گفتگو ضمن اشاره به تلاش و دست و پا زدن رژیم تروریستی آمریکا برای بقا در منطقه غرب آسیا به رونمایی معامله قرن که سه‌شنبه ۸ بهمن مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ توسط رئیس جمهور این کشور رونمایی شد، اشاره و بیان کرد: این موضوع از چند جهت برای امت اسلامی مهم است اول اینکه قبله اول مسلمانان و محل آرزوی سه دین بزرگ اسلام، مسیحیت و یهودیت در دنیا و همچنین پایگاه عروج آسمانی و ملکوتی پیامبر بزرگوار اسلام به معراج است.

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه ادامه داد: علاوه بر این ویژگی‌های سه‌گانه که فلسطین برای ما دارد به عنوان بخشی از سرزمین اسلامی است و ما مسلمانان موظف به پاسداری از آن هستیم. طبق فرمایش پیامبر بزرگوار اسلام «اگر کسی صدای یک مسلمان را بشنود که فریاد دادخواهی سر می‌زند و به داد او نرسد مسلمان نیست».

زمانی ادامه داد: چندین میلیون مسلمان ۷۰ سال است که فریاد یا للمسلمین را سر می‌دهند این درحالی است که کشور‌های اسلامی به طور جدی وارد حمایت از ملت مظلوم فلسطین نشده‌اند و تعدادی از سران کشور‌های اسلامی هم خیانت کرده‌اند و عملا با خائنان در جریان قتل فلسطینان همکاری کردند، همچون صلح کمپ دیوید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۵ میلیون فلسطینی در کشور‌های مختلف زندگی می‌کنند اظهار کرد: در سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ هجری شمسی که جرقه‌های انقلاب اسلامی روشن شد اخبار کمپ دیوید را رصد می‌کردیم و پیش بینی این بود که اگر انقلاب اسلامی اتفاق نیفتد دول استکباری با همکاری دول مرتجع برای همیشه نام فلسطین را محو کنند و اسرائیل غاصب را حاکمیت ببخشند.

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: این خطر جدی بود و می‌رفت تا فلسطین برای همیشه به فراموشی سپرده شود چنانچه اندلس اسلامی به فراموشی سپرده شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) فریاد زدند که فلسطین باید احیا و اسرائیل غاصب محو شود و اولین اقدام قهرمانانه در این باره بستن سفارت اسرائیل در تهران توسط ملت ایران و گذاشتن آن در اختیار نمایندگان فلسطین بود و عملا سفارت فلسطین اعلام موجودیت کرد.

زمانی گفت: یکی از برکات انقلاب این است که میلیون‌ها جمعیت در روز جهانی قدس در ده‌ها کشور اسلامی حمایت خود را از فلسطین سر می‌دهند و اکنون فلسطین اقتدار لازم را یافته است و هر گونه توطئه و برنامه‌ریزی آمریکا و دیگر دول استعماری غرب بر صیانت و حفظ اسرائیل غاصب، گسترش آن و محو کل فلسطین است در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با لطف خداوند به هم خورده و خنثی شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار نجات فلسطین شده است، ادامه داد: ما به لطف خداوند موفق‌تر از دشمنان عمل کردیم، ترامپ به عنوان رئیس جمهور فعلی آمریکا می‌خواست خدمت، توانمندی و موفقیت بیشتری برای نجات اسرائیل و امریکا و مردم آن انجام دهد که شاید برای حزب خود از نظر سیاسی جایگاه بیشتری داشته باشد و به این ترتیب معامله قرن را مطرح کرد.

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه افزود: معامله قرن به این معنا است که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل انتخاب کنند و بخش‌هایی از سرزمین فلسطین و نوار غزه و امثال این‌ها را به حاکمیت مطلق اسرائیل در بیاورند و فلسطینی‌ها بردگان و مردم طبقه و درجه دوم آن سرزمین باشند و تحت امر صهیونیست‌ها زندگی کنند.

زمانی بیان کرد: ترامپ با این کار می‌خواست گامی به پیش بردارد مدتهاست که روی این پروژه تبلیغ و فریاد می‌زد و برخی دولت‌های استکباری و دول مرتجع عرب نیز با او همکاری کرده‌اند، اما لطف خداوند و اقدامات انجام گرفته زمینه موفقیت ترامپ را به طور کلی محو کرده است.

سردار سلیمانی در بسیاری از میدان‌هایی که احتمال کشته شدن او وجود داشت با جدیت وارد عمل می‌شد

وی با بیان اینکه نظامیان تروریستی آمریکا و رژیم صهیونیستی در دنیای استبکاری مسلمانان و فلسطینیان را می‌ترساندند گفت: ارتش آمریکا به عنوان بزرگترین ارتش دنیا قلدری خود را نشان می‌داد و ابهت و رعبی را در کشور‌های اسلامی ایجاد کرده بود و ارتش اسرائیل نیز حدود ۶۰ سال است که خود را ارتش شکست ناپذیر می‌داند.

طلسم و ابهت آمریکا و رژیم صهیونیستی با تدبیر جمهوری اسلامی شکسته شد

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه ضمن تاکید بر اینکه به لطف خداوند طلسم و ابهت این دو رژیم با تدبیر جمهوری اسلامی شکسته شد افزود: علی‌رغم ادعا‌های ارتش اسرائیل، در این ده سال اخیر در جنگ‌های ۳۳ روزه و عملیات حزب الله لبنان آنچنان شکستی به ارتش اسرائیل وارد شد که اسرائیل درخواست مذاکره، آتش بس و صلح را مطرح کرد و از آن روز تاکنون ارتش اسرائیل ادعای اقتدار و شکست‌ناپذیری را دیگر بر زبان نیاورد و این ذلت را برای اسرائیلی‌ها و عزت را برای فلسطینیان به ارمغان آورد.

وی با ذکر خاطراتی اظهار کرد: طی سفر‌هایی که به مناطق تازه فتح شده حزب الله و نوار غزه داشتم از نزدیک شاهد بودم که چگونه ارتش اسرائیل پشت کوه ذلیلانه در حال قدم زدن و نیرو‌های حزب الله روی قله مشرف به آن‌ها ومشغول برنامه‌ریزی نظامی هستند که این صحنه‌ها نماد عزت فلسطینیان و شکست طلسم اقتدار ارتش آمریکا بود که خود را به عنوان بزرگترین ارتش معرفی می‌کرد.

زمانی با اشاره به ضربه پیاپی جمهوری اسلامی به قدرت نظامی آمریکا طی سال گذشته نیز گفت: ضربه اول ساقط کردن بزرگترین پهپاد غول پیکر آمریکا با یک موشک نیرو‌های سپاه بود که به عنوان نماد قدرت مطرح شد و دومین ضربه که به فرمایش مقام معظم رهبری سیلی ملت به آمریکا بود موشک باران پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق بود که تاکنون حتی شهامت اعلام کردن آمار خسارات و تلفات آن را ندارند و جرأت عکس العمل نیز پیدا نکردند.

قدرت نیرو‌های مقاومت در منطقه زمینه موفقیت ترامپ در طرح به اصطلاح معامله قرن را از بین برده است

وی تصریح کرد: با قدرت یافتن نیرو‌های مقاومت در منطقه زمینه موفق شدن آمریکا و ترامپ در طرح به اصطلاح معامله قرن به طور کلی از بین رفته است و ما مطمئن هستیم به هیچ وجه قدرت اجرای این کار را نخواهند داشت. مردم فلسطین احساس قدرت، غرور و توانمندی می‌کنند که به هیچ وجه اجازه حاکمیت به معامله و موفقیت آن نخواهند داد و به نظر می‌رسد این مهم حاصل خون شهدای ملت عزیز ایران و حماسه آفرینی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی و رهنمود‌های داهیانه رهبر انقلاب اسلامی است که نقشه دشمن نقش بر آب شد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 18 بهمن 1398  8:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها