0

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

 
ساخت بزرگراه در مناطق بین‌شهری باعث شد تردد برای مقاصد تجاری و گردشگری بسیار آسان شود. بزرگراه‌هایی در سراسر جهان وجود دارد که بسیار طولانی‌اند و شرق تا غرب یا شمال تا جنوب را به هم متصل می‌کنند. بزرگراه‌های پان‌آمریکن، بزرگراه یک، ترنس سیبرین، ترنس کانادا، چهارگوش طلایی و ۰۱۰ از این دسته‌اند.

اعتمادآنلاین - مژده اصغرزاده: ساخت بزرگراه در مناطق بین‌شهری باعث شد تردد برای مقاصد تجاری و گردشگری بسیار آسان شود. بزرگراه‌هایی در سراسر جهان وجود دارد که بسیار طولانی‌اند و شرق تا غرب یا شمال تا جنوب را به هم متصل می‌کنند. بزرگراه‌های پان‌آمریکن، بزرگراه یک، ترنس سیبرین، ترنس کانادا، چهارگوش طلایی و ۰۱۰ از این دسته‌اند.

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

اگر با خودرو شخصی زیاد مسافرت کرده باشید، حتماً از بزرگراه‌های بین‌شهری عبور کرده‌اید و آن‌ها را خوب می‌شناسید. این بزرگراه‌های طولانی اغلب خسته‌کننده‌اند و ممکن است حوصله سرنشینان را سر ببرد، اما هیچ بزرگراهی تا ابد ادامه ندارد. ما در اینجا ۶ مورد از بزرگراه‌های طولانی را معرفی می‌کنیم.

۱. بزرگراه پان‌آمریکن، شمال تا جنوب آمریکا

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

بزرگراه پان‌آمریکن بی‌شک طولانی‌ترین بزرگراه جهان است و طول آن به ۴۸هزار کیلومتر می‌رسد. این بزرگراه از پرودو بی (Prudhoe Bay) در آلاسکا شروع می‌شود و تا اوشوایا در آرژانتین ادامه می‌یابد. بله درست است، این بزرگراه تمام آمریکای شمالی و جنوبی را در بر می‌گیرد. راننده‌هایی که در طول این بزرگراه رانندگی کرده‌اند از ۱۴ کشور، ۲ قاره و جنگل‌ها، بیابان‌ها و توندرا‌های قطبی گذشته‌اند. احتمالاً افراد کمی سراسر این بزرگراه را طی کرده‌اند، زیرا بسیار طولانی است.


۲. بزرگراه یک، استرالیا

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

دومین بزرگراه این فهرست بزرگراه یک در استرالیاست. این بزرگراه مثل پان‌آمریکن طولانی نیست، اما طولانی‌ترین بزرگراهی محسوب می‌شود که به یک کشور خاص تعلق دارد. طول بزرگراه یک حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است. این مسیر از تمام شهر‌های اصلی استرالیا عبور می‌کند و به شکل دایره‌ای استرالیا را دور می‌زند. شاید این بزرگراه راهی مستقیم برای دیدن شهر‌های استرالیا نباشد، اما برای آن دسته از راننده‌هایی که می‌خواهند از مناظر زیبا نیز بهره ببرند بسیار مناسب است.


۳. ترنس سیبرین، روسیه

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

طول این بزرگراه حدود ۱۱ هزار کیلومتر است و طولانی‌ترین بزرگراه روسیه و همین‌طور قاره آسیا محسوب می‌شود. این بزرگراه در مقایسه با هفت جاده‌ای که جداگانه ساخته شده و بعد به هم وصل شده بسیار طولانی‌ترین می‌نماید و سن‌پترزبورگ در غرب روسیه تا ولادی‌وستوک در شرق آن را به هم متصل می‌کند.

بزرگراه ترنس سیبرین برخلاف بقیه بزرگراه‌های این لیست بسیار خطرناک است. مناطق زیادی از این جاده به دلیل مجاورت با توندرا‌های سرد روسیه خراب شده و پمپ بنزین و استراحتگاه‌های کمی نیز دارد. بهتر است رانندگان در ماه‌های خرداد تا شهریور از این جاده عبور کنند که هوا گرم‌تر و شرایط بهتر است.


۴. ترنس کانادا، کانادا

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

این بزرگراه چهارمین بزرگراه طولانی جهان و دومین بزرگراه طولانی‌ای است که تنها درون یک کشور قرار دارد. طول ترنس کانادا حدود هفت هزار و ۸۲۱ کیلومتر است و از ۱۰ استان این کشور می‌گذرد. ساخت این بزرگراه ۲۱ سال طول کشید و هزینه ساخت آن بیش از یک میلیارد دلار بود.

بزرگراه ترنس کانادا ویژگی‌هایی دارد که بقیه بزرگراه‌های این لیست از آن برخوردار نیستند؛ مثلاً جایگاه‌هایی برای شارژ خودرو‌های الکترونیکی در سال ۲۰۱۲ و همزمان با ساخت بزرگراه تعبیه شد که رانندگان خودرو‌های الکترونیکی بدون نیاز به بنزین بتوانند به راحتی در این بزرگراه تردد کنند.


۵. چهارگوش طلایی، هند

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

بزرگراه چهارگوش طلایی یا Golden Quadrilateral در سال ۲۰۱۲ تکمیل شد. این بزرگراه با طول بیش از پنج هزار و ۸۴۶ کیلومتر پنجمین بزرگراه طولانی جهان به شمار می‌رود. نام این بزرگراه برگرفته از شکل جاده‌هایی است که چهار منطقه اصلی هند را به هم متصل می‌کند. دهلی در شمال، چنای در جنوب، کلکته در شرق و بمبئی در غرب چهار شهر اصلی‌ای هستند که این بزرگراه از آن‌ها رد می‌شود.

این پروژه بسیار جاه‌طلبانه بود و مسئولان می‌خواستند با ساخت آن ۱۳ استان هند را پوشش دهند. بزرگراه چهارگوش طلایی هم‌اکنون اصلی‌ترین جاده ترانزیت هند برای مقاصد تجاری، صنعتی و کشاورزی محسوب می‌شود.


۶. بزرگراه ۰۱۰، چین

طولانی‌ترین بزرگراه‌های جهان در کدام کشور‌ها واقع شده‌اند؟

بزرگراه ۰۱۰ طولانی‌ترین بزرگراه چین است که به آن شاهراه تنگسان (Tongsan Expressway) نیز می‌گویند. طول این بزرگراه حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر است و از ۹ استان اصلی چین عبور می‌کند. ویژگی جالب این جاده این است که رانندگان باید از تنگه گوانجو با کشتی از روی آب عبور کنند تا به استان هاینان برسند. چین پس از دهه‌ها راه‌حلی برای این مشکل یافت و با ساخت تونل ریلی برای استان هاینان این مشکل را برطرف کرد.

منبع: triptrivia

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

چهارشنبه 16 بهمن 1398  10:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها