0

آمريكا حضور نظاميان زن در ارتش را افزايش مي‌دهد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمريكا حضور نظاميان زن در ارتش را افزايش مي‌دهد

89/10/25 - 08:01
شماره:8910250005
نسخه چاپي ارسال به دوستان
آمريكا حضور نظاميان زن در ارتش را افزايش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: يكي از كميسيون‌هاي مشورتي ارتش آمريكا به پنتاگون پيشنهاد كرده است، تا سياست‌هاي ديرينه مربوط به ممنوعيت حضور نظاميان زن در يگان‌هاي جنگي را كنار بگذارد.

به گزارش فارس، به نقل از خبرگزاري فرانسه، از آنجائيكه سياست‌هاي وزارت دفاع آمريكا، "پنتاگون " در حال حاضر از حضور و ماموريت نظاميان زن در يگان‌هاي نظامي كوچك‌تر از تيپ و گروهي كه ماموريت اوليه آن جنگ و درگيري مستقيم است، جلوگيري مي‌كند، يكي از كميسيون‌هاي مشورتي ارتش آمريكا به پنتاگون پيشنهاد كرده است تا سياست‌هاي ديرينه مربوط به ممنوعيت حضور نظاميان زن در يگان‌هاي جنگي را كنار بگذارد.

با اين همه هزاران نظامي زن آمريكايي در حال حاضر در جنگ عراق و افغانستان در نقش‌هاي حمايتي مانند پزشك، مامور تداركات و پشتيباني و راننده كاميون و ... حضور دارند.

قرار بود روز گذشته هيئت ويژه‌اي از سوي كنگره آمريكا براي شفاف‌سازي پيش‌نويس نهايي اين گزارش با يكديگر ملاقات كنند. پيشنهاد اين هيئت به وزارت دفاع آمريكا، ايجاد شرايط برابر براي حضور تمامي نظاميان با قابليت و واجد شرايط، براي حضور در ماموريت‌هاي جنگي پنتاگون بوده است.

اگر پنتاگون با اين پيشنهاد موافقت كند، يكي ديگر از تغييرات قابل ملاحظه اجتماعي در ارتش آمريكا، بعد از لغو قانون "نگو و نپرس " و خدمت آزادانه هم‌جنس‌بازان در ارتش آمريكا و حضور نظاميان زن در زيردريايي‌هاي آمريكايي، اتفاق خواهد افتاد.
انتهاي پيام/

 
 
شنبه 25 دی 1389  2:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها