0

از تفتيش بدني در اتوبوس تا سگ‌هاي تجسس در متروي واشنگتن

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

از تفتيش بدني در اتوبوس تا سگ‌هاي تجسس در متروي واشنگتن

89/10/25 - 00:04
شماره:8910210548
نسخه چاپي ارسال به دوستان
گزارش فارس/
از تفتيش بدني در اتوبوس تا سگ‌هاي تجسس در متروي واشنگتن

خبرگزاري فارس: مسئولان متروي واشنگتن و حومه كه به شهر واشنگتن، و دو ايالت ويرجينيا و مريلند نيز سرويس مي‌دهند، با پخش اعلاميه‌هايي در ايستگاه‌هاي مترو عنوان كردند كه در اقدامات جديد امنيتي خود، سگ‌‌هاي بوكش را در ايستگاه‌ها مستقر خواهند كرد.

به گزارش فارس، اخيراً دستگاه‌هاي نصب شده در فرودگاه‌هاي آمريكا قادرند مسافران را عريان ببينند و به همين منظور گروه‌هاي مختلف مدني به استفاده از اين دستگاه‌ها اعتراض كرده‌اند، حتي براي اعتراض با لباس شنا به فرودگاه آمده و همين مسئله جستجوي بدني را به جنجال كشانيده است.
در لابه‌لاي جنجال خبري اين روزها مشخص شده است كه دستگاه‌هاي جديد كه قادر هستند انسان را به صورت عريان ببينند، متعلق به همان افرادي است كه اسلام هراسي را در داخل آمريكا رواج مي‌دهند.
بيش از 10 سال از حوادث 11 سپتامبر مي‌گذرد و شهروندان آمريكايي كه در اين سال‌ها فقط در فرودگاه‌ها همواره با چنين دستگاه‌هايي در نگراني بودند، اكنون خبر جستجوي بدني در ايستگاه‌هاي قطار و اتوبوس را نيز در رسانه‌ها دنبال مي‌كنند.
در هفته اخير، منابع خبري اعلام كردند كه تدابير امنيتي شديدي نه تنها در مراكز خريد، بلكه در ايستگا‌ه‌هاي مترو در حال نصب و تجهيز است.

*تفتيش بدني مسافران در متروي واشنگتن

در روزهاي گذشته مسئولان متروي واشنگتن و حومه كه به شهر واشنگتن، مركز تصميم‌گيري آمريكا و دو ايالت ويرجينيا و مريلند نيز سرويس مي‌دهند، در اقدامي جديد در خروجي ايستگاه‌هاي مترو اقدام به پخش اعلاميه‌هايي كردند كه در آن از اقدامات جديد امنيتي و استقرار سگ‌‌هاي بوكش در ايستگاه‌ها خبر مي‌دادند.
اين كار به اين منظور صورت مي‌گيرد كه اگر پليس به وسايل همراه مسافران مشكوك شد، كيف و وسايل خود را به مأمورين امنيتي تحويل دهد تا آن‌ها كار تفتيش را انجام دهند. البته گفته شده است اين اقدامات جديد امنيتي فقط منحصر به ايستگاه‌هاي مترو نيست و در مراكز حساس و مجتمع‌هاي خريد نيز اعمال خواهد شد.

*سرايت اقدامات امنيتي از فرودگاه‌ها به ايستگاه‌هاي قطار، مترو و مراكز خريد

اين گزارش در ادامه مي‌افزايد: هر چند كه مقامات آمريكايي اعلام كردند كه جستجوي مسافران به‌صورت اتفاقي خواهد بود، اما به‌نظر مي‌رسد كه اين همان تاكتيكي است كه قبلاً در فرودگاه‌ها از آن سخن در ميان بود، ولي امروزه به عريان ديده شدن مسافران توسط مأموران ختم شده است و در واقع بايد گفت كه اين نوع اقدامات امنيتي از فرودگاه‌ها به ايستگاه‌هاي قطار، مترو و مراكز خريد سرايت خواهد كرد.

*شركت‌هاي خصوصي آمريكا، مردم اين كشور را گروگان گرفته‌اند

اين‌گونه كه توسعه اين اقدامات امنيتي پيش مي‌رود مي‌توان پيش‌بيني كرد كه مردم آمريكا در جامعه به‌شدت امنيتي خود به‌زودي آرزوي همان سگ‌هاي بوكش سنتي را خواهند كرد تا حداقل جلوي دستگاه اسكن بدن‌نما قرار نگيرند.
به نظر مي‌رسد كه شالوده اصلي‌ تصميم‌گيري در آمريكا نه تنها با عوض شدن رئيس جمهور آمريكا عوض نشد، بلكه رويكرد اسلام‌هراسي و نيز تروريست‌هراسي قدم‌به‌قدم بر تمام اقشار آمريكا سايه مي‌اندازد و اين نشان‌دهنده نفوذ شركت‌هاي خصوصي آمريكاست كه مردم اين كشور را گروگان گرفته‌اند.

 
 
شنبه 25 دی 1389  2:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها