0

آیه الله حيدرى ايلامى (متوفاى 11 / 10 / 1365 ش .)

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 40649
محل سکونت : اصفهان

آیه الله حيدرى ايلامى (متوفاى 11 / 10 / 1365 ش .)

 آیه الله حيدرى ايلامى (متوفاى 11 / 10 / 1365 ش .)

در محضر اهل بيت  | در بارگاه نور  | در محفل انس  | در ركاب ولايت  | در مجلس خبرگان  | در ستيز با ليبراليزم  | در نگاه امام  | در سنگر جهاد  | در عينيت جامعه  | در وادى رحمت

در محضر اهل بيت
حاج شيخ عبدالرحمن حيدرى ايلامى به سال 1304 ش . در شهر ايلام ديده به جهان گشود . تحصيلات را تا ششم نظام قديم ادامه داد و سپس در كسوت معلمى به تدريس مشغول شد اما رويايى صادق مسير زندگى او را تغيير داد .
او در رويا ، محضر دوازده امام معصوم را در حالى درك مى كند كه وجود مقدس ائمه هدى با جمعى از مردم و دانش آموزان بر او وارد مى شوند بقچه اى را كه به همراه داشته ، باز كرده و قبايى را از آن خارج مى كند و بر تن او مى پوشانند و عصايى به دستش مس سپارند ; آنگاه به اوامر مى كنند كه اين جمله را به مردم بياموزد :
ولايه على بن ابى طالب حصنى
فمن دخل حصنى امن من عذابى
وى از خواب بر مى خيزد و چون قلم و كاغذ در دسترس نبود ، زغالى را از بخارى بيرون مى آورد و اين جمله را بر ديوار منزل مى نگارد ; جمله اى كه تاريخ هجرتش را رقم مى زند و سرآغاز راه ديگرى در زندگيش مى شود . راهى كه (( هستى )) به نيم نگاه راهبر و راهنمايش (( هست )) است و تلخى ها و سختى ها بر رهروانش از عسل شيرين تر .


در بارگاه نور
شيخ عبدالرحمن با هجرت به كربلاى معلى چون كبوترى بر گرد (( كعبه شش گوشه )) به طواف مى پردازد و واژه ، واژه علم را با توسل و تعبد جهت مى بخشد .
از آنجا كه مرهم شهريه جراحت فقر خود و خانواده اش را التيام نمى بخشد ، با خريد بيل كارگرى ، روزها را در باغهاى خارج شهر به آبيارى و شبها را در صحن ابا عبدالله و حجره ها به تحصيل مى پردازد . عرق روز را به مركب شب تبديل و طى دو سال از ابتداى جامع المقدمات تا پايان شرح لمعه را نزد استادان به نام آن زمان چون آيه الله سعيد تنكابنى ، آيه الله جعفر رشتى ، آيه الله محمد حسين مازندرانى ، آيه الله يوسف بيار جمندى ، و والد آيه الله محمد هادى معرفت تلمذ مى كند و با رحلت آيه الله سيد ابوالحسن اصفهانى كربلا را به سوى سامرا ترك ، و در مدرسه ميرزاى شيرازى فصلى ديگر از علم و عمل را آغاز مى كند .
او در مدت اقامت هشت ساله خود در كنار مرقد امام على النقى عليه السلام و امام حسن عسكرى عليه السلام ضمن تحصيل رسائل و مكاسب در درس خارج فقه و اصول آيه الله حاج شيخ مجتبى لنكرانى ، آيه الله حاج شيخ

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 25 دی 1389  2:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها