0

سنباده کاری

 
oskoui
oskoui
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 2920
محل سکونت : آذربایجان شرقی

سنباده کاری

سنباده کاری همیشه از سنباده زبر شروع شده و به ترتیب از سنباده نرمتر استفاده می‌شود.
- هنگام استفاده از سنباده با دست سنباده را از عرض نصف نموده و آن را سه لا کنید این کار باعث می‌شود هنگام کار سنباده نلغزد و آسیب به انگشتان نزند.
- در موقع سنباده زدن از تمام جهات و قسمتهای سنباده استفاده کنید.
- سنباده های زبر پس از استفاده نرم شده و می‌توان به جای سنباده نرم استفاده کرد.
- در رنگ کاری چوب همیشه سنباده باید در جهت الیاف چوب کشیده شود.
تخته پوست :
چون کف دست یکنواخت و صاف نمی‌باشد و سطح کار را براحتی و به طور یکنواخت نمی‌توان سنباده زد از وسیله ای به نام تخته پوست می‌توان برای سنباده زدن با دست استفاده نمود بعضی از تخته های سنباده دارای دو سطح از جنس مختلف می‌باشند که یکی از پلاستیک برای سطوح صاف و دیگری از اسفنج برای قسمتهای قوس دار ومدلدار می‌باشد
تجربه‌ی شخصی من :‌‌ می‌توانید از تشک مستعمل تکواندو برای تخته پوست استفاده کنید و از عمر بالای آن  لذت ببرید.
استفاده از قطعه پلاستیکی فرمدار برای پرداخت سطوح پروفیل خورده: 
تقسیم بندی صفحه ماشین پوست از لحاظ جنس :
1- صفحه فلزی
2- صفحه پلاستیکی
3- صفحه لاستیکی
به منظور چسباندن سنباده به صفحه این دستگاه از چسب آهن استفاده می‌شود به این ترتیب که به هر دو سطح چسب زده می‌گذاریم خشک شود اگر انگشت به آن نچسبید می‌توانیم دو سطح را به هم بچسبانیم
دستگاه سنباده نواری
دستگاه سنباده لرزان مخصوص پرداختکاری نهایی
دستگاه سنباده سه گوش برای سنباده زنی گوشه های کار.

سنباده پشت كركي و پشت چسب دار: اين نوع از سنباده هاي ديسكي قابل ساختدر سايزهاي مختلف و دانه بندي هاي مختلف و از جنس اكسيد آلومينيوم، زيركونيوم و سليكون. كار بايد متناسب با نوع آلياژي كه مورد سايش قرار مي گيرد، طبق سفارش مشتري ساخته مي شود. ابعاد 115mm – 125mm – 150mm و غيره.

سنباده نواري ( تسمه اي): ABRASIVE BELTS

سنباده هاي نواري يا تسمه اي با گريد هاي مختلف از 24-1500 در ابعاد مختلف كه مورد سفارش مشتري مي باشد ساخته مي شود، اين نوع از سنباده نيز متناسب با نوع آلياژي كه مورد پوليش قرار مي گيرد طراحي و ساخته مي شود. سنباده هاي نواري قابل استفاده در انواع دستگاههاي نواري كه در حالت هاي مختلف افقي، تخت و زاويه دار كار سايش را انجام مي دهند مي باشد.

فلاپ ديسك يا فلاپي: ABRASIVE FLAPDISC

فلاپي ها سنباده هاي ديسكي پره اي هم خوانده مي شوند، كه به دو صورت زاويه دار و تخت با گريد هاي مختلف از 36-120 مورد استفاده قرار مي گيرند. فلاپي ها عمدتا از جنس زيركونيوم اكسايد كه قابليت مصرف در انواع آلياژها را دارند ساخته مي شوند.

سنباده هاي برگي سايز 28*23 واترپروف يا آب ساب :

اين نوع از سنباده از جنس ورقي ضدآب و از جنس سليكون كار و اكسيد آلومينيوم مي باشند و مصرف عمومي در صنايع اتومبيل سازي و نقاشي ساختمان دارند.

سنباده هاي رول: سنباده هي رولي كه مصرف عمومي و گسترده اي در صنايع و كارگاهها دارند، از دانه بندي 40-1500 و عموما عرض 15 سانتي متر و طول 50 متر و از جنس اكسيد آلومينيوم مي باشند و پارچه پشت اين نوع سنباده ها قابليت انعطاف زياد دارند.

 

جمعه 11 بهمن 1398  8:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها